Aktualności

01-03-2017-06:35:08

Posłuchaj supergrupy muzyków The Stooges, Wilco i Deerhoof

Udostępnij! Tweetnij!

Big Walnuts Yonder to nazwa amerykańskiej supergrupy, w której składzie znajdziemy legendarnych muzyków sceny alternatywnej znanych z zespołów Minutemen, The Stooges czy Wilco. W sieci można już sprawdzić zapowiedź jej debiutu.

Big Walnuts Yonder fot. Archiwum zespołu

Big Walnuts Yonder tworzą: Mike Watt (Minutemen, The Stooges), Nels Cline (Wilco, Nels Cline Singers), Greg Saunier (Deerhoof) i Nick Reinhart (Tera Melos). W zespole pomieszali element muzyki, którą się fascynują, a jest to między innymi punk, free jazz, power pop, psychodelia. Piosenki na debiutancki, imienny album Amerykanie nagrali już jakiś czas temu. W studiu towarzyszył im producent i były basista Pere Ubu, Tony Maimone. Nagrania odbyły się w Studio G na Brooklynie i trwały trzy dni.

- Planowaliśmy ten album od tak dawna - wspomina początki albumu Saunier. - Minęły lata i nic się nie wydarzyło, bo każdy z nas był bardzo zajęty. Potem spokojnie, wręcz leniwie przygotowywaliśmy piosenki, aż nagle okazało się, że prawie nie mamy już pieniędzy i trzeba się spieszyć.

Utworów na płycie jest 10. Do promocji wybrano kawałek "Raise The Drawbridges?", którego można posłuchać tutaj.

Ostatnie wydawnictwo Mike'a Watta to limitowana, winylowa EP-ka "Watt: On Bass" z 2015 roku.

Nels Cline wydał w 2016 roku dwie płyty - solową "Lovers" oraz "Schmilco" z grupą Wilco.

Grupa Deerhof, w której gra Greg Saunier, w 2016 roku wydała swój ostatni jak na razie studyjny album, "The Magic".

Tera Melos, zespół Nicka Reinharta, w 2013 roku doczekał się premiery płyty, która jest aktualnie ostatnią w jego dyskografii, "X'ed Out".Udostępnij! Tweetnij!