Aktualności

13-03-2017-04:07:14

Heart & Soul z wokalistką Sorry Boys dla "Przyjaciółek"

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Heart & Soul zaprezentował nowe nagranie, do którego zaprosił Belę Komoszyńską znaną z Sorry Boys. Numer powstała na potrzeby serialu "Przyjaciółki".

Sorry Boys fot. Bartłomiej Głowacki

Utwór nosi tytuł "Porcelana". Jego angielska wersja znajduje się na albumie "Missing Link" Heart & Soul (2016). Polskiej, serialowej wariacji z udziałem Beli Komoszyńskiej można posłuchać tutaj.

"Przyjaciółki" to polski serial obyczajowy w reżyserii Grzegorza Kuczeriszki. Bohaterkami są cztery tytułowe przyjaciółki, kobiety po trzydziestce, które odnowiły kontakt po spotkaniu klasowym. W rolach głównych występują Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Anita Sokołowska i Magdalena Stużyńska.

Projekt Heart & Soul, dowodzony przez Bodka Pezdę i Sławka Leniarta, zasłynął płytą wydaną w hołdzie Joy Division. Wśród inspiracji wymieniają This Mortal Coil, Cocteau Twins, The Cure, Siouxie i Joy Division.

Warszawski zespół Sorry Boys zadebiutował w 2010 roku albumem "Hard Working Classes". Drugi longplay, "Volcano", miał premierę w listopadzie 2013 roku i znalazł się wysoko w wielu podsumowaniach płytowych roku. Najnowsza płyta, "Rome", trafił do rąk fanów w listopadzie 2016 roku. Siłą ich muzyki są hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie i głos Beli Komoszyńskiej.Udostępnij! Tweetnij!