Aktualności

14-03-2017-09:56:25

Blues Pills, Dub Inc. i Łąki Łan na Przystanku Woodstock

Udostępnij! Tweetnij!

Najbardziej kolorowa polska formacja Łąki Łan zapewni odpowiednią dawkę endorfin na otwarcie 23. Przystanku Woodstock. Do składu imprezy w Kostrzynie na Odrą dołączyli również francuska grupa reggae Dub Inc. oraz psychodeliczno-rockowa ekipa Blues Pills.

Blues Pills fot. Archiwum zespołu

Łąki Łan wraca na dużą scenę festiwalu po 6 latach. Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Kostiumy i performance sceniczny Łąki Łan tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open'er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock. W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta formacji "Syntonia", którą promuje singel "Pola Ar".

Barwny kolektyw Dub Inc. (wcześniej występujący jako Dub Incorporation) powstał w 1997 roku w Saint-Étienne. Doświadczenia muzyczne i inspiracje członków ekipy były bardzo różnorodne, co zaowocowało niezwykle oryginalnym brzmieniem i swobodą poruszania się po różnych, czasem bardzo odległych gatunkach muzycznych. Tradycyjne wschodnie rytmy i melodie mieszają się u Francuzów z soczystym reggae, nowoczesnym hip-hopem i electro dubem .Cechą charakterystyczną ich stylu jest sceniczny dialog dwóch świetnie uzupełniających się wokalistów - Hakima "Bouchkoura" Meridji i Auréliena "Komlana" Zohou.

Blues Pills, którzy całkiem niedawno gościli w naszym kraju na klubowych koncertach, tworzą muzykę łączącą w sobie świeżość i nowoczesne brzmienie z elementami już od pokoleń związanymi z tradycją rockowego i bluesowego grania. Ich muzyka porywa, elektryzuje i zaskakuje za sprawą niespotykanego talentu artystów zaangażowanych w projekt. Na sukces Blues Pills składa się pulsujący dźwięk basu Zacka Andersona, dudniące rytmy perkusji André Kvarnströma, umiejętna gitarowa improwizacja Doriana Sorriaux i powalające możliwości wokalne Elin Larsson.

W czasie 23. Przystanku Woodstock na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Exploited, The Qemists, The Bloody Beetroots, Nothing But Thieves, Slaves, Wilki oraz Prong.

Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Psychodeliczne brzmienie Blues Pills wywodzi się z rozbuchanego bogactwa dźwięków rodem z lat 60 i 70 zeszłego stulecia. Przepis na muzyczny eliksir zwany Blues Pills składa się z prawdziwych muzycznych rarytasów: to szczypta progresywnego country rodem z lat 60, garść bluesowych nut doprawiona dawką solidnego rock'n'rolla i podana z garścią soulowych brzmień.Udostępnij! Tweetnij!