Aktualności

27-03-2017-12:19:33

Anna Kendrick, Liam Neeson i Kylie Minogue chcą być głosem Stephena Hawkinga

Udostępnij! Tweetnij!

Lin-Manuel Miranda Liam Neeson, Anna Kendrick czy Eddie Redmayne, a także pomysłodawca "Idola" Simon Cowell, popularny kucharz Gordon Ramsay czy Kylie Minogue oraz Geri Halliwell ze Spice Girls, wzięli udział w niezwykłym przesłuchaniu. Aktorzy ubiegali się o "rolę" głosu wybitnego fizyka, Stephena Hawkinga.

Liam Neeson fot. Warner Bros Entertainment Polska

Akcja odbyła się w ramach Red Nose Day, akcji charytatywnej organizowanej w Wielkiej Brytanii przez Comic Relief. - Uznany naukowiec i gość sitcomów, Stephen Hawking, od ponad 30 lat korzysta z tego samego, charakterystycznego głosu - słyszymy w zapowiedzi wideo z castingu. - W tym roku postanowił, że przyszedł czas na zmianę.

Podczas przesłuchania Liam Neeson tradycyjnie wykorzystał swój patent z rozmową telefoniczną, Rebel Wilson próbowała przekonać Hawkinga, że idealnie do niego pasuje, Lin-Manuel Miranda rapował, a Kylie Minogue twierdziła, że jej piosenki są o nauce. - "Spinnig Around" to utwór o wirówce - przekonywała Australijka. O możliwość użyczenia głosu Hawkingowi starały się także gwiazdy filmu o fizyku "Teoria wszystkiego", Eddie Redmayne i Felicity Jones.

Pod tym adresem można obejrzeć klip i dowiedzieć się, kogo wybrał Stephen Hawking.

Urodzony w 1942 roku Stephen Hawking przez 40 lat naukowej kariery zajmował się głównie czarnymi dziurami i grawitacją kwantową. Opracował m.in. teoretyczny dowód na to, że czarne dziury powinny emitować promieniowanie, znane dziś jako promieniowanie Hawkinga. Naukowiec choruje na stwardnienie zanikowe boczne, którego postęp spowodował paraliż większości ciała.Udostępnij! Tweetnij!