Aktualności

12-04-2017-01:35:26

Coachella chce Kate Bush

Udostępnij! Tweetnij!

Organizatorzy amerykańskiego festiwalu Coachella zapewniają, że chętnie zobaczyliby Kate Bush na scenie swojej imprezy, choć niekoniecznie w tym roku.

Kate Bush fot. EMI Music Poland

Przypomnijmy, że kilka dni temu agent Angielki, Marc Geiger, twierdził, że chciał by wystąpiła ona na Cochelli, ale prezes kalifornijskiego festiwalu, Paul Tollett podobno powiedział: "Nie! Nikt tego nie zrozumie".

Rzecznik Bush dość szybko zaprzeczył, by prowadzone były w ogóle takie rozmowy. Teraz Tollett odniósł się do całej sytuacji. - Jeszcze nim powstała Coachella (w 1999), przez 25 lat chcieliśmy ją zabookować, ale ona bardzo rzadko występuje - powiedział w rozmowie z "Los Angeles Times".

Dodał jednak, że nie byłaby odpowiednią artystką, by zastąpić Beyoncé podczas tegorocznej edycji (Beyoncé odwołała swój udział z powodu ciąży, jej miejsce zajmie Lady Gaga). - Nigdy nie występowała w Ameryce i zaaranżowanie tego w 30 dni, byłoby niemożliwe - tłumaczy. - Coachella słynie z muzycznych smakołyków, a to byłby największy z nich, największa gratka. Oczywiście, że chcielibyśmy jej występu.

Po raz pierwszy Kate Bush można było zobaczyć na żywo podczas 28 europejskich show na początku kariery, w 1979 roku, gdy miała na koncie wydane rok wcześniej dwa krążki - "The Kick Inside" i "Lionheart". Po raz kolejny, w 2014, gdy dała serię 22 koncertów w Hammersmith Apollo w Londynie.

Wokalistka rozpoczęła karierę w połowie lat 70. Na koncie ma przeboje "Wuthering Heights", "The Man with the Child in His Eyes", "Babooshka", "Running Up that Hill", "Don't Give Up" (duet z Peterem Gabrielem) czy "King of the Mountain". Jej dorobek zamykają wydane w 2011 roku płyty "Director's Cut" (z remiksami i alternatywnymi wersjami starszych utworów) oraz wypełniona premierowym materiałem, "50 Words for Snow".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: kate bush