Czarna komedia - angielska klasyka w reż. T. Sapryka i znakomitej obsadzie - Warszawa

Bilety na spektakl Czarna komedia - angielska klasyka w reż. T. Sapryka i znakomitej obsadzie - Warszawa - 19-04-2024

Spektakl Czarna komedia - angielska klasyka w reż. T. Sapryka i znakomitej obsadzie - Warszawa

Spektakl Czarna Komedia

19.04.2024 19:30

Warszawa(Mazowieckie) - Teatr Kamienica


“Czarna komedia” autorstwa Petera Shaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.
Młody, dobrze zapowiadający się rzeźbiarz staje przed podwójną życiową szansą. Tego samego dnia, w jego mieszkaniu ma się pojawić słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem jego prac, a także przyszły teść – groźny Pułkownik. Na obu powinien zrobić piorunujące wrażenie. Chcąc więc zaprezentować się jak najlepiej, pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby…nagle nie zgasło światło.
Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość niespodziewanych gości. Wymagająca angielska narzeczona wraz z papciem – niezrównoważonym wojskowym; nieznosząca sprzeciwu kochanka; sąsiadka – stara panna, amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków; sąsiad gej – uroczy, zmanierowany, wykwintny i podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.
Czas trwania spektaklu: 120 minut z przerwą.

TWÓRCY SPEKTAKLU:
Autor: Peter Shaffer
Reżyseria: Tomasz Sapryk
Tłumaczenie: Małgorzata Semil
Scenografia: Witek Stefaniak
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Współpraca kostiumograficzna: Aleksandra Dzióbek
Choreografia: Paulina Andrzejewska – Damięcka
Produkcja: Agencja Produkcyjna Palma Sp. z o.o.

Występują
Jacek Lenartowicz
Mateusz Damięcki
Albert Osik
Anna Maria Jarosik
Jacek Kopczyński
Sebastian Konrad
Milena Staszuk
Elżbieta Jarosik