Top Lista

24-04-2017-13:52:22

12 gwiazd, które zaczynały w młodym wieku

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Miley Cyrus fot. Forum Film

12-letni syn Roba Trujillo z Metalliki został tymczasowym basistą grupy Korn i gra z numetalową legendą koncerty w Ameryce Południowej. Wyczyn godny podziwu i uznania, ale nie aż tak wyjątkowy jakby mogło się wydawać. Oto gwiazdy, które w bardzo młodym wieku zaczęły kariery i odniosły sukces.

12.

The Jackson 5 to najbardziej oczywisty przykład, więc od nich zaczniemy. Najpierw w zespole znaleźli się Jackie, Tito i Jermaine, a następnie młodsi Marlon i Michael. Michael, który później został królem popu, miał 6 lat, gdy został członkiem niezwykle popularnego zespołu.

11.

O Unlocking the Truth głośno było kilka lat temu, gdy składające się z 12 i 13-latków trio podpisało kontrakt z wytwórnią Sony na - bagatela - 1,7 miliona dolarów. Może nie są jeszcze gwiazdami wielkiego formatu, ale zrobili furorę występując na Times Square w Nowym Jorku. Zaliczyli też wizyty w amerykańskich talk show. W 2016 wydali pierwszą płytę "Chaos".

10.

Vanessa Paradis to francuska, aktorka, modelka i wokalistka. Przez wiele lat partnerka Johnny\'ego Deppa, matka jego dzieci. Nagrywała z Lennym Kravitzem, została nagrodzona Cezarami, a zaczynała od piosenki o taksówce. Hit "Joe le taxi", który podbił serca nie tylko nastolatek, wylansowała, gdy miała 14 lat.

9.

Dziś już może o nich się nie pamięta, ale odnieśli ogromny sukces za sprawą singla "Jump", który wydali mając 13 i 14 lat. Odkrywcą ich talentu był 19-letni wówczas producent i raper Jermaine Dupri. Zwrócili jego uwagę, występując w centrum handlowym. Na chwilę (na szczęście tylko chwile) zapoczątkowali też modę na noszenie ubrań tył na przód.

8.

Igor Gwadera miał 14 lat, gdy został członkiem metalowej kapeli Anti Tank Nun. Grupa powstała z inicjatywy Titusa z Acid Drinkers, który był pod dużym wrażeniem umiejętności młodego gitarzysty i zaprosił go do współpracy. Formacja supportowała Slasha podczas koncertu w Katowicach.

7.

Stevie Wonder miał zaledwie 11 lat, gdy pojawił się na przesłuchaniu i zdobył kontrakt z wytwórnią Motown. Miał już wówczas napisaną swoją pierwszą piosenkę "Lonely Boy". Początkowo nagrywał jako Little Stevie Wonder, właśnie z uwagi na młody wiek.

6.

Alanis Morissette kojarzona jest z pewną siebie, świadomą artystycznie kobietą i dojrzałą płytą "Jagged Little Pill". Miała jednak tylko 13 lat, gdy nagrała pierwsze demo "Fate Stay with Me", a 17, gdy światło dzienne ujrzał jej debiutancki longplay "Alanis".

5.

Maria Sadowska ostatnio nakręciła znakomicie przyjęty przez krytyków i widzów film "Sztuka kochania czyli historia Michaliny Wisłockiej". Znana jest też jako jurorka programu "The Voice of Poland". Ponadto jest uznaną wokalistką z przebojem "Jazz na ulicach" z Urszulą Dudziak na koncie. Swą karierę zaczynała od dziecięcego programu "Tęczowy Music Box" i zespołu Tęcza.

4.

Nim zaczęła szokować, symulując seks na scenie, była dość niewinną Hanną Montaną. Bohaterką sitcomu dla młodzieży. Gdy miała 12 dostała główną rolę w cyklu, w którym grała dziewczynę, która wiodła podwójne życie - przeciętnej nastolatki i gwiazdy popu. W serialu także śpiewała.

3.

Córka Willa Smitha i Jady Pinkett Smith zaprezentowała światu pierwszy profesjonalny singel "Whip My Hair" gdy miała 9 lat. Niedługo później podpisała kontrakt z wytwórnią Roc Nation należącą do Jaya Z. Dziś 16-latka ma koncie ma już longplay "Ardipithecus", a także kilka EP-ek, singli klipów i przygód aktorskich. Podobną karierę prowadzi jej niewiele starszy brat, Jaden.

2.

Najbardziej znaną na naszym podwórku gwiazdą z dziecięcym epizodem jest oczywiście Natalia Kukulska. Prawdopodobnie do dziś przypomina jej się "Puszka okruszka". Ale nie zapominajmy też o "Co powie tata".

1.

Björk przygodę z muzyką zaczęła bardzo wcześnie. Do szkoły muzycznej trafiła gdy miała 6 lat, a pierwszą imienną płytę wydała 6 lat później. Przepustką do kariery okazał się szkolny recital podczas którego wykonała cover "I Love to Love". Później z piosenką wysłana została do jedynego na Islandii radia.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!