Top Lista

12-04-2018-20:10:04

10 najlepszych piosenek Florence and The Machine (i ta całkiem nowa)

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Florence and The Machine fot. Vincent Haycock

Niespodziewanie, bez zapowiedzi, pojawiła się nowa piosenka Florence and The Machine - "Sky Full Of Song". Utwór na pewno zaskoczy. Czy jest lepszy od jej największych hitów? Warto je sobie przypomnieć.

10. "Too Much Is Never Enough"

Kto by pomyślał, że muzyka Florence and The Machine może pasować do gry komputerowej, a jednak. "Too Much Is Never Enough" pojawia się w "Final Fanasty XV".

- Słuchałam w Classic FM dwugodzinnego programu na temat muzyki klasycznej wykorzystywanej w grach wideo - opowiadała Florence Welch. - To było bardzo inspirujące i fascynujące. Niezwykle piękna i emocjonalna muzyka była dla mnie pewnego rodzaju znakiem, co mogłabym jeszcze zrobić w tej dziedzinie. W jakimś sensie świat w "Fianl Fanasty" i mój własny wewnętrzny świat pasują do siebie; jest mityczny, piękny i epicki.

Do gry Florence and The Machine nagrali również cover "Stand by Me".

9. "Queen Of Peace"

Jak się okazuje, Florence and The Machine potrafią nagrać śliczną piosenkę nawet w marszowym rytmie. Dowodem właśnie "Queen Of Peace". Jak większość utworów Florence, tak i ten choć w zawoalowany sposób traktuje o związku.

Wideo do kawałka połączono z "Long & Lost", a nakręcono na szkockim wybrzeżu.

8. "Dog Days Are Over"

Jedna z tych rozklaskanych piosenek, które jak raz wpadną w ucho, to długo nie puszczają. Utwór zainspirowała instalacja, której twórcą był pochodzący ze Szwajcarii artysta, Ugo Rondinone. Florence często ją miała jeżdżąc na rowerze po Londynie.

7. "You\'ve Got the Love"

Trochę disco, trochę gospel i pop - tak właśnie brzmi "You\'ve Got the Love". Mnóstwo tu wokalnej siły i uskrzydlającej energii.

Nagranie doczekało się mashupu - "You Got the Dirtee Love". Podczas BRIT Awards Florence i Dizzy Rascal połączyli swe piosenki czyli właśnie "You\'ve Got the Love" oraz "Dirtee Cash". Ponadto Joss Stone przygotowała cover, który zamieściła na płycie "Colour Me Free!".

W teledysku można podziwiać zjawiskowe nogi Florence Welch.

6. "Heavy In Your Arms"

Kompozycja "Heavy In Your Arms" powstała na soundtrack do filmu "Zaćmienie", czyli jednej z odsłon sagi zmierzch. Ma nieco inny klimat niż większość piosenek Florence and The Machine - jest cięższa, bardziej ponura, może nawet mroczna.

- Nigdy wcześniej nie pisałam utworu do filmu, to było ciekawe doświadczenie - mówiła Florence Welch. - Zaczynasz myśleć w bardziej wizualnych kategoriach.

5. "No Light, No Light"

Podobno pierwsza piosenka, jaką wokalistka napisała na drugi album Florence and The Machine, "Ceremonials". Kawałek miał powstać, gdy Florence o 4 nad ranem jeździła autobusem po Amsterdamie. Rozśpiewany finał, gdy cichną instrumenty, a wokale stają się głośniejsze, przyprawia o ciarki na plecach.

4. "What The Water Gave Me"

W każdym utworze Florence and The Machine można znaleźć coś pięknego, zachwycającego. W tym przypadku jest to chór. Delikatne dźwięki harfy połączone z tymi anielskimi zaśpiewami naprawdę robią wrażenie.

Tytuł został zaczerpnięty z jednego z najsłynniejszych obrazów Fridy Kahlo. Florence inspirowała się też twórczością Vigrinii Wolf, pisząc tę piosenkę.

Wideo ukazuje artystów nagrywających numer w Abbey Road Studios.

3. "What Kind of Man"

Jak dziwnie by to nie zabrzmiało, w tym utworze pierwsze skrzypce grają dęciaki. Wspaniałą robotę robią trąbki, puzony i waltornie. Jak na Florence and The Machine, mamy do czynienia z dość rockowym kawałkiem, czego zasługą dość wyeksponowana gitara. - To trwało wieki - wspomina Florence Welch. - Każdego dnia testowaliśmy inne brzmienie gitary. Skończyło się na połączeniu trzech różnych warstw.

2. "Drumming Song"

Genialny numer z kapitalnym, nieco plemiennym rytmem. - Uwielbiam perkusję - mówiła Florence w rozmowie z "Mojo". - Chciałabym być perkusistką w czyimś zespole. Z gry na bębnach odczuwam radość podobną do tej, jaką mam ze śpiewania.

Jak wyjaśniała wokalistka, utwór jest o chemii, jaka powstaje między chłopakiem a dziewczyną. - Stoicie na przeciwko siebie, nie możecie oddychać, nie możecie myśleć ani w ogóle normalnie funkcjonować - wyjaśnia Florence Welch.

Klip do nagrania nakręciła Dawn Shadforth, która wcześniej odpowiadała chociażby za "Can\'t Get You Out Of My Head" Kylie Minogue. Zdjęcia powstały w barokowym kościele w Spitalfields.

1. "Spectrum"

Przepiękny, po brzegi wypełniony emocjami utwór. Współtwórcą jest Paul Epworth, który pomagał też Adele np. przy "Skyfall".

Uznany twórca teledysków i fotografik, David LaChapelle (No Doubt, Christina Aguilera), odpowiada za niezwykłe wideo. - To jedna z najbardziej pozytywnych i optymistycznych piosenek na płycie - wyjaśniał koncept swego klipu reżyser. - To potężny, kolorowy numer, więc zacząłem myśleć o różnych kolorowych obrazkach.

Wraz ze wspaniałą Florence na ekranie pojawiają się tancerze z Southland Ballet Academy i Festival Ballet Theatre.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!