Top Lista

11-12-2018-23:03:46

Top 10 Utworów z 2018 wg naszych czytelników

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Od trzech lat, w grudniu, pytamy na naszym facebookowym profilu o Wasze ulubione piosenki wydane w mijającym roku. Z każdym rokiem utwierdzamy się w przekonaniu, że liderzy zagranicznych rankingów, a nawet liderzy polskich zestawień popularności to niekoniecznie liderzy w Waszych oczach. Jak wygląda 10 Utworów z 2018 według uczestników zorganizowanego przez nas plebiscytu? Ta dziesiątka to idealny dowód na to, że polska muzyka ma się doskonale, a fanów wspierających swoich idoli w osiąganiu sukcesów, nawet takich małych, jak obecność z naszym plebiscycie, nie brakuje.

10. Męskie Granie Orkiestra 2018 - "Początek"

Chyba tylko jeden singiel na polskim rynku muzycznym można nazwać murowanym przebojem jeszcze przed premierą. Męskie Granie Orkiestra z każdym rokiem udowadnia, że bez względu na to, kto będzie jej liderem, bez względu na to, kto będzie częścią orkiestrowego składu, hymn danej edycji będzie nucony przez miliony Polaków. Utwór "Początek" był hitem tegorocznego lata i nie umknął również Waszej uwadze.

9. Łukasz Łyczkowski & 5 Rano - "Nie wiem jak"

Znacie Łukasza Łyczkowskiego & 5 Rano? Czas poznać, bo drugi singiel z albumu "Korzenie" znalazł się na #9 miejscu tego zestawienia. To dopiero pierwszy przykład pokazujący, jak dużą siłę sprawczą mają w naszym plebiscycie fani...

8. Varius Manx & Kasia Stankiewicz - "Kot bez ogona"

Rok 2018 był dla Varius Manx i Kasi Stankiewicz bardzo dobry. Zespół wydał pierwszy od lat wspólny album, koncertował po całej Polsce i doczekał się platynowego singla. To właśnie "Kot bez ogona" został niedawno okrzyknięty kolejnym platynowym przebojem w dyskografii grupy. Dzięki Waszym głosom znalazł się także w naszym rankingu!

7. Michał Szpak - "King of the Season"

Odkąd wspólnie z Wami tworzymy roczne zestawienia Michał Szpak jest obecny w każdym z nich. Tak naprawdę moglibyśmy w ciemno stwierdzić, że jeśli Michał Szpak wydał w danym roku nową piosenkę, z pewnością trafi ona do naszego rankingu. Wsparcie, jakie Michał otrzymuje od fanów jest niesamowite.

6. Doda - "Nie wolno płakać"

Najnowszy singiel Dody to pierwsza zapowiedź jej nowej studyjnej płyty. Premiera piosenki zbiegła się w czasie z rozpoczęciem naszego plebiscytu. Jest jeden z najmłodszych utworów, które trafiły do naszego rocznego Top 10.

5. Michał Szpak - "Rainbow"

Możemy już oficjalne ogłosić, że Michał Szpak, z pomocą swoich fanów, zdominował Top 10 Utworów z 2018. To jego utwór "Rainbow" otwiera pierwszą piątkę zestawienia. Piosenka pochodzi z wydanej w 2018 roku płyty "Dreamer".

4. Avril Lavigne - "Head Above Water"

W tym roku powrót do muzycznego świata odnotowała Avril Lavigne. Po latach walki z chorobą i miesiącach spędzonych w studiu nagraniowym Kanadyjka zaprezentowała nowy singiel. Utwór "Head Above Water" zajął #4 miejsce w naszym głosowaniu. Piosenka to zapowiedź albumu, który ukaże się w lutym 2019. Czy w 2019 to Avril stanie na czele któregoś z naszych rankingów?

3. Kissinsky - "Tora, Biblia, Koran"

Na podium, na trzecim miejscu, znalazł się utwór Kissinsky "Tora, Biblia, Koran", czyli debiutancki utwór zespołu założonego przez Jarosława Kiśińskiego, lidera grupy Sztywny Pal Azji. Już nie możemy się doczekać, co będzie dalej! Na razie, u nas, #3!

2. Michał Szpak - Dreamer (Thanks to You My Friends)

Na drugim miejscu podium, obecny w Top 10 Utworów z 2018 już z trzecią piosenką, znalazł się Michał Szpak. Tytułowy singiel z jego nowej studyjnej płyty był drugą najczęściej wskazywaną piosenką w naszym plebiscycie. Michale, gratulujemy tak zmobilizowanej rzeszy fanów!

1. Transgresja - Furia

W tym roku objęliśmy ich koncert patronatem medialnym, ale nie spodziewaliśmy się, że to właśnie ich singiel będzie #1 naszego plebiscytu. Okazuje się, że fanów piosenki "Furia" jest naprawdę wielu! W 2018 roku to właśnie utwór zespołu Transgresja zajmuje #1 miejsce w zorganizowanym przez nas facebookowym plebiscycie na najlepszy utwór wydany w 2018 roku.

autor: Ania Osińska / koncertomania.pl

Podziel się na facebooku! Tweetnij!