Top Lista

06-01-2019-16:42:04

Top Krajowych Koncertów z 2018 wg naszych czytelników

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Okazuje się, że wcale nie tak łatwo jest wybrać Top Krajowych Koncertów z 2018 roku. W grudniowym plebiscycie, zorganizowanym na naszym profilu na Facebooku, poprosiliśmy Was o wybranie koncertu (lub trasy koncertowej) polskiego artysty, który uważacie za najlepszy z 2018 roku. Wybranie magicznego Top 10, z setek komentarzy, nie było możliwe, dlatego tym razem prezentujemy podwójne Top 7! Pierwsza siódemka to te koncerty lub trasy koncertowe, które uzbierały dokładnie taką samą liczbę głosów zaś druga siódemka (od 7 do 1) ułożona została w oparciu o Wasze głosy. Zatem, jak wygląda Top Krajowych Koncertów/Tras Koncertowych z 2018 według uczestników zorganizowanego przez nas plebiscytu?

Kasia Kowalska - Aya Tour + 25-lecie Tour

W 2018 roku Kasia Kowalska wydała nowy, wyczekiwany przez dziesięć lat, studyjny album. Promując krążek "Aya" artystka wyruszyła w trasę koncertową, która była połączeniem promocji nowego krążka z jubileuszową trasą koncertową. Pod koniec stycznia 2019 roku Kasia Kowalska ponownie wyrusza w trasę. Informacje o nadchodzących wydarzeniach, wraz ze szczegółami dotyczącymi biletów, są dostępne tutaj.

Coma - Blisko Tour

Z okazji 20-lecia działalności zespół Coma zagrał małą i dużą zarazem trasę koncertową. Panowie koncertowali po małych klubach, ale odwiedzili dwadzieścia polskich miast. Jubileusz Coma postanowiła świętować w sposób przypominający im muzyczne początki - małe kluby, słuchacze pochłaniający dźwięki. W tym roku znów wyruszą w Polskę, ale tym razem w bajkowym towarzystwie, promując nową studyjną płytę "Sen o Siedmiu Szklankach". Daty nadchodzących koncertów można podejrzeć tutaj.

Kortez - Hej Wy

Miniony rok pokazał, że popularność Korteza nie słabnie, a wręcz stale rośnie. Muzyk stał się jednym z liderów trasy koncertowej Męskie Granie, a sam wyruszył jesienią w trasę koncertową Hej Wy, która promowała regularnie wydawane przez niego EPki i nowy studyjny album. Bilety wyprzedały się tak szybko, że na początek 2019 roku zaplanowano kolejne występy. (Nie)stety wejściówki na dodatkowe koncerty również zniknęły z prędkością światła.

Varius Manx & Kasia Stankiewicz - Ent Tour

Wspólna, reaktywowana po latach przerwy, przygoda Varius Manx i Kasi Stankiewicz trwa w najlepsze. W 2018 roku grupa wydała nową studyjną płytę, której towarzyszyła trasa koncertowa. Ent Tour to przepięknie oprawione wizualnie zjawisko, wypełnione utworami z albumu "Ent" oraz kultowymi przebojami grupy. W styczniu zespół zagra jeszcze dwa ENTowe koncerty. Szczegóły są dostępne tutaj.

Sławek Uniatowski - Metamorphosis

W 2018 roku Sławek Uniatowski wydał debiutancki album. Premiera płyty była połączona z trasą koncertową, podczas której fani muzyka mieli okazję usłyszeć na żywo repertuar z albumu "Metamorphosis". W 2019 roku Uniatowski również będzie koncertowo promował wydawnictwo. Daty nadchodzących koncertów można znaleźć tutaj.

Riverside - Wasteland Tour

Riverside to kolejny polski zespół, który w minionym roku wrócił z nową studyjną płytą. Jesień grupa spędziła w trasie koncertowej Wasteland Tour, z którą odwiedziła kilka polskich miast prezentując najnowszy materiał w wersjach koncertowych.

Lady Pank - Trasa koncertowa LP1

W 2018 roku minęło 35 lat od premiery kultowego, przepełnionego przebojami i uwielbianego przez polską publiczność debiutanckiego krążka zespołu Lady Pank. Album ukazał się na nowo, do nagrania utworów zaproszono gości specjalnych, a dla fanów przygotowano wyjątkową trasę koncertową. Trasa koncertowa LP1 już raz objechała Polskę, ale w 2019 będzie okazja, żeby ponownie posłuchać tych kultowych utworów na żywo. Daty, szczegóły, bilety - tutaj.

7. Dawid Podsiadło - Open'er Festival

Dawid Podsiadło skradł 2018. Jego pierwszy występ po kilkunastomiesięcznej przerwie miał miejsce na Open'er Festivalu i był malutkim przedsmakiem tego, co miało się wydarzyć za kilka miesięcy. Waszymi głosami, ten "powrotny" koncert Dawida znalazł się na #7 miejscu naszego zestawienia!

6. Andrzej Piaseczny - O mnie, o Tobie, O nas Tour

Po jubileuszowej trasie koncertowej z 2017 roku Andrzej Piaseczny wybrał się w kolejną. W 2018 roku można go było oglądać, i słuchać, na żywo w ramach O mnie, o Tobie, O nas Tour, czyli trasy koncertowej tytułem nawiązującej do najnowszej studyjnej płyty muzyka. Trasa będzie kontynuowana także w 2019 roku. Szczegóły można znaleźć tutaj.

5. Dawid Podsiadło - Trasa Małomiasteczkowa

Trasa Małomiasteczkowa otwiera pierwszą piątkę Najlepszych Krajowych Koncertów z 2018! I zupełnie nas to nie widzi, bo koncertowy 2018 zdecydowanie należał do Dawida. Jego fani wykupili bilety na wszystkie koncerty tej trasy, Dawida kilkakrotnie można było oglądać m.in. na warszawskim Torwarze. W 2019 roku muzyk ponownie wyruszy w trasę, tym razem Wielkomiejski Tour dotrze do mniejszych miast i miasteczek. Pierwsze ogłoszone koncerty wyprzedały się w kilka minut, a kolejne ogłoszone zostaną niebawem. Coś czujemy, że w 2019 roku Dawid też pojawi się w tym rankingu!

4. Sylwia Grzeszczak - Ten Tour

W 2018 roku Sylwia Grzeszczak świętowała 10-lecie pracy artystycznej. Piosenkarka wyruszyła więc w dużą, halową trasę koncertową po Polsce i zagrała m.in. w krakowskiej Tauron Arenie, która w minionym roku gościła gwiazdy światowego formatu. Drugą część Ten Tour zaplanowano na 2019 rok, a bilety na koncerty są już dostępne w sprzedaży. Można je kupić tutaj. Czy w 2019 roku Ten Tour również trafi na wysokie, #4 miejsce naszego plebiscytu?

3. Michał Szpak - Classica Tour

Pierwszą trójkę otwiera Michał Szpak i jego Classica Tour, czyli trasa koncertowa, podczas której fani Michała mogli posłuchać na żywo także jego siostry, Marleny. Rodzeństwo zagrało w filharmoniach oraz teatrach muzycznych z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego pn. "Classic Sisters". Każdy z koncertów podzielono na dwa akty - pierwszy, liryczny będący romantyczno-dramatyczną opowieścią i drugi, energiczny wypełniony przebojami Michała.

2. Michał Szpak - Dreamer Tour

Drugie miejsce w naszym plebiscycie również zajmuje Michał Szpak, ale tym razem z trasą koncertową, która promowała jego drugi studyjny album. Dreamer Tour wystartowało jesienią 2018 roku i zakończy się w 2019 roku. Bilety na tegoroczną odsłonę trasy można kupić tutaj, lub spróbować wygrać w naszych konkursach. Chętnych zapraszamy tutaj!

1. Agnieszka Chylińska - Pink Punk Tour

Tej trasy koncertowej nie mogło zabraknąć w naszym rankingu! Rok 2018 przyniósł fanom Agnieszki Chylińskiej jej nowy studyjny album oraz wypełnioną po brzegi energią trasę koncertową. Pink Punk Tour przez całą jesień podbijało sceny polskich miast. Ci z Was, którzy chcieliby się przekonać, czy Pink Punk Tour słusznie zostało uznane przez naszych czytelników Najlepszą Krajową Trasą Koncertową 2018 roku polecamy wybrać się na jeden z koncertów drugiej, tegorocznej części trasy. Szczegóły można znaleźć tutaj.

autor: Ania Osińska / koncertomania.pl

Podziel się na facebooku! Tweetnij!