Top Lista

21-03-2019-14:00:00

12 uczestników "Szansy na sukces", którzy odnieśli sukces

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Tomasz Kot i Joanna Kulig fot. Kino Świat

"Szansa na sukces" powraca na antenę TVP2. Dokładna data premiery jeszcze nie jest znana, ale tego talent show należy spodziewać się w wiosennej ramówce stacji. Nowym gospodarzem został Artur Orzech, który zastąpi wieloletniego prowadzącego "Szansę na sukces" - Wojciecha Manna. Wśród dotychczasowych uczestników programu nie brakuje artystów, którzy dziś mają już status gwiazd.

12. Natalia Szroeder

Natalia Szroeder, która zasłynęła za sprawą współpracy z raperem Liberem, pierwsze muzyczne kroki stawiała właśnie w "Szansie na sukces". Wokalistka wystąpiła w 18. sezonie programu, w odcinku, którego gwiazdą była Maryla Rodowicz. Natalia Szroeder zachwyciła jury swym wykonaniem piosenki "Cicha woda". Niestety, nie sposób dotrzeć do archiwalnych materiałów na YouTube, ale można sprawdzić najnowszy solowy numer artystki, "Nie oglądam się".

11. Anna Wyszkoni

Anna Wyszkoni, w lekko grunge'owej stylizacji, w 2000 roku wystąpiła w programie "Szansa na sukces". Wokalistka zespołu Łzy zmierzyła się z bodaj największym przebojem grupy Myslovitz, "Długość dźwięku samotności". Artystka znakomicie poradziła sobie z interpretacją i zwyciężyła w rywalizacji z pozostałymi uczestnikami odcinka.

10. Hania Stach

Nim Hania Stach pojawiła się w "Idolu", w 2000 roku zwyciężyła w "Szansie na sukces" w odcinku z Edytą Górniak. Stach zachwyciła gwiazdę popu swą interpretacją utworu "To Atlanta". Kto nie widział w telewizji, na próżno będzie szukał na YouTube, ale można sprawdzić jeden z największych hitów Hani, "Bez ciebie".

9. Anna Józefina Lubieniecka

Anna Józefina Lubieniecka, znana też jako Lari Lu, a w latach 2010-2013 jako wokalistka zespołu Varius Manx, była chyba jedną z najczęściej pojawiających się osób w programie "Szansa na sukces". Po raz pierwszy wystąpiła w 2005 roku odcinku z zespołem Wilki, gdzie wykonanie "Here I Am" zapewniło jej zwycięstwo. Ponownie można ją było zobaczyć rok później, kiedy zaśpiewała "Złotą Bramę" Beaty Kozidrak i dwa lata później, gdy mierzyła się z repertuarem Piotra Rubika. Wystąpiła również w "Koncercie laureatów 2007", gdzie raz jeszcze zaprezentowała piosenkę Wilków. Tym razem było to "Eli lama Sabachtani" a Lubieniecka ponownie wygrała. Uświetniła ponadto 15. sezon "Szansy na sukces", a dokładnie odcinki "To już piętnaście lat!" i "Przed Opolem". Można ją było też usłyszeć w specjalnym odcinku "Piosenki Grzegorza Ciechowskiego", gdzie wykonała "Śmierć w bikini". W tej samej odsłonie Artur Gadowski zaproponował "Białą flagę", a Krzysztof Zalewski - "Nie pytaj mnie o Polskę".

8. Ewa Farna

Wśród wielu osiągnięć Ewa Farna może poszczycić się także zwycięstwem w odcinku "Szansy na sukces". Tytułowy sukces zapewniła jej piosenka "Za młodzi, za starzy" autorstwa Jacka Cygana, a spopularyzowana przez Ryszarda Rynkowskiego. Ewa Farna miała wówczas 13 lat. W finałowym występie zaśpiewała wspólnie z Rynkowskim, Cyganem oraz Piotrem Rubikiem.

7. Szymon Wydra

Szymon Wydra zdobył serca telewizyjnej publiczności występując w pierwszej edycji programu "Idol", ale wcześniej wziął udział w odcinku "Szansy na sukces" z utworami Piotra Szczepanika. Jego wersja "Goniąc kormorany" spotkała się z ciepłym przyjęciem i zapewniła wokaliście Carpe Diem wyróżnienie. Wrócił do "Szansy na sukces" i zwyciężył piosenką "Dary losu" Ryszarda Rynkowskiego.

6. Tomasz Makowiecki

Piosenki Wilków pomogły nie tylko Annie Józefinie Lubienieckiej, ale i Tomaszowi Makowieckiemu. Za sprawą interpretacji hitu "Son of The Blue Sky". Co ciekawe, Makowiecki tak dobrze poczuł się z tym utworem, że później pojawił się z nim także w "Idolu".

5. Daria Zawiałow

Daria Zawiałow drogę na szczyt utorowała sobie występami w rozmaitych talent show. Wzięła udział także w "Szansie na sukces", w programie poświęconym... Kasi Cerekwickiej. Zwyciężyła dzięki piosence "S.O.S.", co zapewniło jej występ na koncercie "Debiuty" na Festiwalu w Opolu. gdzie z kolei zachwyciła "Erą Retuszera" z repertuaru Kasi Nosowskiej.

4. Kasia Cerekwicka

Kariera Kasi Cerekwickiej zaczęła się właśnie od programu "Szansa na sukces". Wystąpiła w odcinku z Ewą Bem i wylosowała "Wyszłam za mąż, zaraz wracam". Kawałek zapewnił jej nie tylko wygraną w odcinku, ale i w IV koncercie finałowym "Szansy na sukces". Kasia najwyraźniej lubi tę piosenkę, bo lata później nadal wykonywała ją na żywo.

3. Joanna Kulig

Wiele lat przed tym jak wyruszyła na podbój Hollywood, Joanna Kulig śpiewała w "Szansie na sukces". W 1998 wygrała odcinek z piosenką "Między ciszą a ciszą" Grzegorza Turnaua. Wystąpiła również w koncercie finałowym sezonu, zajmując w nim trzecie miejsce. Gwiazda "Zimnej wojny" wykonała też w "Szansie na sukces" numer "Uciekali" z musicalu "Metro".

2. Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska podobno wystartowała do programu "Szansa na sukces", by zrobić wrażenie na matce ówczesnego narzeczonego. W pierwszym odcinku zaśpiewała "Nie przynoś mi kwiatów, dziewczyno" zespołu Trubadurzy, sukces przyniosła jej jednak brawurowa interpretacja "Boskiego Buenos" grupy Maanam. Cover trafił później na pierwszy longplay Justyny Steczkowskiej, "Dziewczyna szamana".

1. Kasia Stankiewicz

Śmiało można powiedzieć, że gdyby nie "Szansa na sukces", nie powstałby przebój "Orła cień". W 1995 roku, mając 18 lat, Kasia Stankiewicz wystąpiła w "Szansie na sukces" wykonując piosenkę "Zamigotał świat" Varius Manx. Rok później zastąpiła Anitę Lipnicką w roli wokalistki zespołu i wylansowała jeden z największych polskich hitów lat 90. - "Orła cień".

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!