Top Lista

27-02-2020-14:00:00

10 najlepszych piosenek Malumy

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Maluma fot. Archiwum

Maluma to światowa gwiazda muzyki latynoskiej i jeden z najważniejszych głosów reggaetónu. Doskonale znany i uwielbiany także w Polsce, czego dowodem koncert w wielkiej Tauron Arenie w Krakowie.

10. "Maldad" (Steve Aoki feat. Maluma)

Orientalny flet, wyrazisty, plemienny rytm i house'owy vibe. Tak prezentuje się wspólne nagranie gwiazdy reggaetónu oraz wziętego DJ-a i producenta. - Chcieliśmy zahipnotyzować ludzi - wyjaśniał Steve Aoki "Rolling Stone'owi". - Jest tu rytm, melodia i seksowny luz Malumy. Wpadasz w trans Malumy.

9. "Borró Cassette"

Klasyczne, zrelaksowane latynoskie brzmienia we współczesnym wydaniu. W piosence dziewczyna nie pamięta, jak imprezowała z pewnym mężczyzną, ten jednak ma nadzieję powtórzyć upojną noc. Zrealizowany w Nowym Jorku teledysk koresponduje z tekstem utworu.

8. "El Perdedor"

Dość spokojny, bujający, lekko tropikalny kawałek był wielkim przebojem w ojczyźnie Malumy - Kolumbii oraz w Meksyku. Fani za pośrednictwem mediów społecznościowych wymogli, by to właśnie "El Perdedor" stało się kolejnym singlem promującym drugi album wokalisty - "Pretty Boy, Dirty Boy". W nagraniu słyszymy Malumę nie tylko śpiewającego, ale i rapującego.

"el perdedor" po hiszpańsku oznacza przegranego, frajera.

7. "Corazón" (feat. Nego do Borel)

Radosna, pełna pozytywnych wibracji piosenka tak naprawdę jest remiksem nagrania "Você Partiu Meu Coração" brazylijskiego wokalisty Nego do Borela, Anitty i Wesleya Safadão. Maluma zachwycił się przebojem gdy był w Brazylii, więc postanowił zrobić swoją, utrzymaną bardziej w stylu urban wersję.

Zdjęcia do klipu nakręcono w Brazylii, dokładnie w São Paulo. Wprawne oko dostrzeże wśród grających w piłka młodych ludzi sławnego Ronaldinho.

6. "Chantaje" (Shakira feat. Maluma)

Duet kolumbijskiej gwiazdy z rodakiem zaproponowała wytwórnia, po tym, jak Maluma przygotował remiks piosenki Shakiry "La Bicicleta". - Jest wspaniałą artystką, wiele się od niej nauczyłem - przyznał Kolumbijczyk.

Utwór stanowi swoistą przepychankę między kobietą a mężczyzną. Po hiszpańsku "chantaje" oznacza szantaż. - To jedwabista, seksowna, współczesna piosenka, dość prosta, wręcz minimalistyczna, a zarazem inna - powiedziała Shakira w rozmowie z New York Timesem. - Miałam dość piosenek o dziewczynach, które są źle traktowane. Tym razem, to ja przejęłam kontrolę.

5. "11 PM"

Zmysłowy, zaraźliwy numer z delikatnym brzmieniem gitary. Piosenka o tym, by nie ronić łez na kogoś, kto nie jest tego wart. W klipie Maluma wciela się zwyczajnego chłopaka, któremu w oko wpada bogata dziewczyna.

4. "Sim ou Não" (Anitta feat. Maluma)

Może nie jest to największy przebój Malumy (ani Anitty), ale na pewno jeden z najbardziej tanecznych z udziałem Kolumbijczyka. Powstały dwie wersje językowe nagrania - portugalska "Sim ou Não" oraz hiszpańska "Sí o No". Tytuł oznacza "tak czy nie", a numer traktuje po prostu o pożądaniu między dwojgiem ludzi z różnych środowisk. Wideo nakręcono w nocnym klubie w Meksyku.

3. "Qué Pena" (J Balvin, Maluma)

Dwie największe gwiazdy z Medellín połączyły siły, by stworzyć reggaetónowy hit "Qué Pena". W piosence słyszymy elementy EDM, karaibskie rytmy, tango i taneczną melodię. Teledysk do nagrania został nakręcony w Nowym Jorku przez Colina Tileya. W klipie artyści naśladują siebie nawzajem, udając sposób w jaki prezentują się w mediach społecznościowych.

2. "Felices los 4"

Zachęcający do tańca reggaetónowy kawałek, okraszony tradycyjną latynoską aranżacją. Pierwszy utwór Malumy, który pojawił się w głównym notowaniu Billboardu. Piosenka spędziła 20 tygodni na liście, docierając do 48. pozycji.

W teledysku wystąpili modelka Natalia Barulich i hollywoodzki aktor znany z sitcomu "Różowe lata siedemdziesiąte" Wilmer Valderrama.

Powstała alternatywna wersja nagrania w klimacie salsy z udziałem Marca Anthony'ego.

1. "HP"

Piosenka o kobiecie, która by zapomnieć o zdradzającym ją chłopaku, stawia na hedonistyczne uciechy jak picie, imprezowania i seks. HP to skrót od hiszpańskiego słowa "hijueputa" oznaczającego "sukinsyn". - HP to dupek, który nie szanuje kobiet - wyjaśniał Maluma w rozmowie z MTV News.

Kolorowe, pełne ponętnych kobiet wideo powstało w Miami.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

TAGI: Maluma