Top Lista

19-03-2020-14:00:00

8 najlepszych piosenek J Balvina

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

J Balvin fot. Universal Music Polska

J Balvin to światowy ambasador reggaetonu z 65 milionami obserwujących w mediach społecznościowych. W ciągu 12 miesięcy 2019 roku zdobył 10 miliardów wyświetleń na YouTube. Wystąpił też obok Jennifer Lopez i Shakiry na Super Bowl. Krótko mówiąc, jest jedną z największych współczesnych gwiazd. Oto 8 najlepszych piosenek J Balvina.

8. "La Cancion"

Utwór promujący wspólny album J Balvina i portorykańskiego rapera Bad Bunny'ego - "Oasis". Delikatna, spokojna piosenka dotarła na szczyt notowań w Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

7. "Downtown" (Anitta, J Balvin)

Anitta to brazylijska gwiazda latynoskiego popu. Za współpracę z J Balvinem otrzymała nominację do Latin Grammy. Choć figlarny, seksowny utwór ma angielski tytuł, w całości zaśpiewany jest po hiszpańsku. Wielki plakat promujący piosenkę pojawił się na nowojorskim Times Square.

6. "Safari" (feat. Pharrell Williams)

W zmysłowej piosence, w której udzielają się także BIA i Sky, Pharrell śpiewa kilka wersów po hiszpańsku. Odpowiada również za produkcję. Rytmiczny kawałek z dancehallowymi elementami był sporym przebojem we Włoszech.

5. "Ginza"

- Z tą piosenką chciałem wyjść poza swoją strefę komfortu - mówił J Balvin przy okazji premiery. - Zaryzykować, spróbować nowego brzmienia.

Inspirację Kolumbijczyk czerpał z Japonii, a dokładnie z dzielnicy Ginza - jednej z najdroższych w Tokio.

4. "I Like It" (Cardi, J Balvin, Bad Bunny)

Kolumbijczyk J Balvin, Portorykańczyk Bad Bunny oraz Amerykanka Cardi B połączyli siły w latynosko-trapowym bangerze "I Like It". W nagraniu wykorzystano fragmenty "I Like It Like That" Pete'a Rodrigueza, co przyczyniło się do nowej fali popularności kawałka z 1967 roku.

3. "Con Altura" (Rosalía, J Balvin)

We wspólnej piosence Rosalía i J Balvin śpiewają o życiu w szybkim tempie, zarabianiu pieniędzy i robieniu rzeczy po swojemu. Numer jest hołdem dla oldschoolowego reggatonu z elementami falmenco i orientalnymi.

Rosalía za klip dostała jako pierwsza latynoska artystka nagrodę MTV za choreografię. Teledysk zwyciężył również w kategorii Best Latin.

2. "Ay Vamos"

Kolorowa, słoneczna piosenka trafiła na reedycję trzeciego albumu Balvina, "La Familia B Sides", a w remiksie z udziałem Frencha Montany oraz Nicky'ego Jama na soundtrack do "Szybkich i wściekłych 7".

1. "Mi Gente"

Utwór powstał w wyniku współpracy kolumbijskiego gwiazdora z francuskim DJ-em i producentem, Willym Williamem. W efekcie "Mi Gente" ("Moi ludzie"), który powstał na podstawie piosenki "Voodoo Song" Williama, łączy Afro-beat, reggaeton, latynoski pop oraz elektronikę. - To piosenka, która idealnie oddaje nowe brzmienie latynoskiej kultury - mówi Balvin. - To utwór dla każdego, bez względu na to, jakim językiem mówi - dodawał William. W remiksie piosenki pojawiła się Beyoncé, a dochód ze sprzedaży singla wsparł pokrzywdzone przez huragany karaibskie wyspy. W marcu 2020 roku klip miał ponad 2,6 miliarda odsłon na YouTube.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

TAGI: J Balvin