Top Lista

01-10-2020-14:00:00

10 najlepszych piosenek Miley Cyrus

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Miley Cyrus fot. Sony Music

Niepokorna, uwielbiająca szokować, bezkompromisowa, nieposkromiona, a przede wszystkim diablo utalentowana. Kobieta-kamelon, artystka nieprzewidywalna. Jedyna w swoim rodzaju, Miley Cyrus.

10. "Adore You"

Miley Cyrus lubi zaskakiwać, nie boi się odważnych, nieszablonowych rozwiązań, ale zdarza jej się także nagrać po prostu balladę. Taką jak "Adore You". O subtelnym, elektronicznym brzmieniu, przetkanym organicznymi dźwiękami. Idealną do romantycznej komedii czy serialu o nastolatkach.

9. "Karen Don\'t Be Sad"

Kolejna ballada, tym razem bardziej synthpopowa. Chwilami kojarzy się z klimatem "Miasteczka Twin Peaks", ale częściej z jakąś samotną podróżą w kosmosie (czyli "Grawitacją"). I choć w tekście wielokrotnie powtarza się wers "Karen, nie bądź smutna", Miley śpiewa wyjątkowo smutno.

8. "Fu"

Pełen dramaturgii walczyk, z wybitnymi wokalnymi popisami Miley i tylko pozornie niepasującą EDM-ową aranżacją. Utwór pełen skrajnych inspiracji, na dodatek z gościnnym udziałem Frencha Montany. Na papierze nic tu do siebie nie pasuje i powinien być to jakiś koszmar, a jednak Cyrus się udało.

7. "Slide Away"

Piosenka napisana po rozstaniu (jednym z wielu) z Liamem Hemsworthem. Bardzo ładna, klimatyczno-oceaniczna piosenka, w której słychać i żal, i tęsknotę i spokój.

6. "Midnight Sky"

Prezentując w wakacje 2020 roku singiel "Midnight Sky", Miley Cyrus po raz kolejny zaskoczyła i raz jeszcze zaprezentowała nowe oblicze. Nasycony syntezatorowymi dźwiękami numer, mocno osadzony w stylistyce lat 80. i zainspirowany disco okazuje się jednocześnie taneczny, energiczny, ale i pełen melancholii. Ma w sobie pewien rodzaj energii, przywodzący skojarzenia z "The Edge of Seventeen" Stevie Nicks.

- To piosenka o osobistym przebudzeniu, które każdy z nas miewa - wyjaśnia Miley Cyrus. - Myślę, że wielu z nas właśnie się budzi. A niebo o północy (mindight sky), to taka miła perspektywa. Droga, którą idziesz patrząc w górę.

5. "Malibu"

Lekko folkowy, dość eteryczny, zwiewny, pogodny utwór. Miłosna piosenka o związku gwiazdy popu z ówczesnym narzeczony, aktorem, Liamem Hemsworthem.

- Zdecydowanie to piosenka o miłości, o tym, że ktoś mnie do niej przekonał i jestem za to wdzięczna - wyjaśniała.

Miley napisała podobno kawałek podczas jazdy Uberem, gdy kręciła odcinki "The Voice".

4. "Mother\'s Daughter"

Jedna z najciekawszych muzycznie piosenek Miley Cyrus i bodaj jej najbardziej ambitny artystycznie, by nie powiedzieć prowokacyjny klip. Bit niby dość prosty, a nawet prostacki, gdzieś z pogranicza trapu i banalnego wakacyjnego hitu, ale wokalna ekspresja Cyrus i sama kompozycja, a także kilka bardziej alternatywnych rozwiązań sprawiają, że to jednak coś więcej niż popowy przebój.

Numer określany mianem feministycznego hymnu pomogła Miley napisać fińska artystka Alma.

W odważnym klipie, którego tematem jest kobiece ciało, występują m.in. modelka XXL Angelina Duplisea, Melanie Sierra, Paige Fralix, Tydryn Scott, Vendela oraz mama Miley Cyrus, Tish.

3. "Nothing Breaks Like a Heart" (Mark Ronson feat. Miley Cyrus)

Nieco country\'owego rytmu i niemało popowej przebojowości. Do tego coś tanecznego i coś melancholijnego. Krótko mówiąc, popowy majstersztyk.

Mark Ronson, całkiem trafnie opisał ten numer jako "smutny banger". Piosenka prawdopodobnie zainspirowana była rozwodem artysty z francuską artystką, Joséphine de La Baume.

Imponujący rozmachem realizacyjnym teledysk nakręcony został w Kijowie na Ukrainie. Wyreżyserowali go WAFLA (We Are From LA), a producentem wykonawczym był Romain Gravas (M.I.A., Jay-Z, Kanye West, Jamie XX), dwukrotny zwycięzca nagród MTV Video Music Awards.

2. "We Can\'t Stop"

Główny singiel z czwartej płyty Miley Cyrus, który wyprodukował Mike WiLL Made It (Kanye West, Rihanna).

Nowoczesny popowy numer z elektroniczno-alertnatywnymi elementami gwiazda zadedykowała swoim sympatykom. - To ma być inspirująca piosenka dla moich fanów - wyjaśniała wokalistka. - Nic nas nie obchodzi, możemy robić, co chcemy.

Numer, a przede wszystkim teledysk przedstawiał nowy, znacznie ostrzejszy image byłej gwiazdy Disney Channel.

1. "Wrecking Ball"

Choć Miley Cyrus nie jest autorką piosenki, przelała tu prawdziwe emocje, które towarzyszyły jej w trudnych chwilach związku z Liamem Hemsworthem. - Chcieliśmy silnej metafory jako tytułu - opowiadał współtwórca kawałka, Stephan Moccio. - Rzucaliśmy różne pomysły. Ja dość nieśmiało podniosłem rękę i zaproponowałem "wrecking ball". Od razu powstała linijka "I came in like a wrecking ball".

Numer powstawał z myślą o Beyoncé, ale kiedy został ukończony, twórcy uznali, że zaproponują ją raczej Miley Cyrus.

Pełne dramaturgii wideo, które przypomina "Nothing Compares 2 U" Sinéad O\'Connor wyreżyserował fotograf mody, Terry Richardson.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!