Aktualności

11-11-2018-15:30:00

10 koncertów/tras koncertowych godnych polecenia tej jesieni

fot: Paulina Breitkopf / koncertomania.pl

Podziel się na facebooku!

Jesteśmy na półmetku jesieni i jest to bardzo obfity czas na scenie muzycznej. Wielu uznanych wykonawców właśnie wyrusza, lub jest w trakcie, różnorakich tras koncertowych. Przygotowaliśmy krótką rozpiskę koncertów naprawdę świetnych kapel szarpiących „druty” ciut mocniej, które będzie można zobaczyć na żywo w najbliższych dniach i tygodniach.

W listopadzie na scenach mniejszych i większych krajowych klubów będzie można rozkoszować się dźwiękami naszych uznanych, rodzimych marek, jak i gości z zagranicy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

ACID DRINKERS - VERSES OF MILK REPRISE TOUR (9.11.2018 – 25.01.2019)

Zespół koncertuje aktualnie po Polsce. Odwiedzi m.in. Poznań, Kielce, Kraków, Toruń, Lublin i Zabrze, a trasa zakończy się w przyszłym roku występem w Lesznie.

Ten rok jest wyjątkowy dla tej zasłużonej załogi. Jest to rocznica dwóch bardzo ważnych albumów Kwasożłopów – wydanego w 1998 roku „High Proof Cosmic Milk” (to już 20 lat!) i wysmażonego dziesięć lat później „Verses Of Steel”. To kluczowe pozycje w dyskografii zespołu. Pierwszy z albumów był ostatnim nagranym z Litzą, a ostatni jest wyjątkowy z racji symbolicznego uhonorowania zmarłego Aleksandra „Olassa” Mendyka – gitarzysta był mocno zaangażowany w tworzenie płyty. Zrozumiałe zatem, że na koncertach w ramach tej trasy fani usłyszą największe hity z obu tych wydawnictw.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich nadchodzących koncertów Acid Drinkers, a także informacje o cenach biletów można znaleźć tutaj. 

MICHAEL SCHENKER FEST (RESSURECTION TOUR) – ŁÓDŹ, KLUB WYTWÓRNIA, 13.11.2018

W ramach europejskiej odnogi trasy koncertowej Ressurection Tour Michael Schenker z kompanami odwiedzi znaczące europejskie miasta i pojawi się także w Łodzi.

Legendarny guitarman równie legendarnych załóg UFO i kapeli pod swoim imieniem, MSG, pojawi się na jedynym takim koncercie w Polsce. Będzie to jego kolejny przystanek na trasie, gdzie popularny muzyk promuje z kolegami z MSG swój świeży album, „Ressurection”. Fani heavy metalu będą zachwyceni faktem, iż na scenie pojawi się aż czterech wokalistów, którzy wykonają wraz z Schenkerem swoje oryginalne utwory. Będzie to prawdziwa uczta – ponad 2,5 godziny muzycznego show dla fanów bogatej twórczości mistrza gitarowych riffów.

Wielbiciele talentu obu panów powinni jak najszybciej zdobyć bilety na ten koncert - odsyłamy tutaj.

ANTIMATTER  - BLACK MARKET TOUR 2018 (13.11.2018-18.11.2018)

Zespół koncertuje po Europie i odwiedzi również miasta w naszym kraju. Grupę będzie można oglądać na żywo w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie.

Ciężko jest ująć w dokładne ramy gatunkowe muzykę Brytyjczyków. Łatwo jest jednak stwierdzić, że wizyta tego cenionego zespołu w naszym kraju powinna zainteresować fanów różnorakich dźwięków - od szeroko pojętego art rocku do trip hopu. Porównywany często z Massive Attack i Portishead Antimatter będzie można usłyszeć w ramach trasy Black Market Tour 2018 promującej album „Black Market Enlightenment” (premiera 9 listopada) – jest on swoistym rozrachunkiem z problemami narkotykowymi i wynikającą z tego depresją. Miłośnicy progresywnej nuty powinni być wniebowzięci.

Więcej informacji na temat trasy koncertowej oraz klubów, jakie odwiedzi zespół można znaleźć tutaj.

TREMONTI, THE RAVEN AGE, DISCONNECTED (A DYING MACHINE TOUR) – KRAKÓW, KLUB KWADRAT, 14.11.2018

W ramach trasy koncertowej po naszym kontynencie Mark Tremonti z kolegami pojawi się także w Polsce.

Dowodzący kapelą pod swoim nazwiskiem Tremonti  zasłynął jako świetny gitarzysta w Alter Bridge. Obecna trasa ma na celu promocję ostatniego wydawnictwa jego solowego projektu - albumu „A Dying Machine”, bardzo przychylnie przyjętego przez fanów rockmetalowego grania. Gośćmi specjalnymi będą The Raven Age i Disconnected. Mark Tremonti ze swoim zespołem ostatnim razem był w naszym kraju w lipcu, a łącznie będzie to jego trzeci występ w Polsce.

Jesteś zainteresowany wzięciem udziału w koncercie? Bilety można nabyć tutaj.

KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI (9.11.2018 – 23.02.2019)

Polska legenda rozpoczęła koncertowanie po kraju. Trasa wystartowała 9 listopada, a jej finalnym koncertem będzie występ 23 lutego w Gostyniu.

Ojciec polskiego czarnego grania, Roman Kostrzewski jest na kolejnej thrash metalowej krucjacie – zespół nawiedzi Bydgoszcz, gdzie zapewne już czekają rzesze wygłodniałych fanów  ostrzejszego łojenia. Romek wraz z Irkiem Lothem i cenionymi muzykami (Jacek Hiro, Krzysztof Pistelok, Michał Laksa) będą wspierani występami lokalnych załóg, Factor 8 oraz Tiberius. Wszyscy fani czarnego grania nie mogą i nie powinni przepuścić takiej okazji - powinni przekonać się na własnej skórze o charyzmie legendarnego lidera Kata.

Chętni do usłyszenia tej ikony polskiego metalu na żywo powinni zajrzeć tutaj, gdzie znajdują się szczegóły na temat koncertów oraz można nabyć bilety.

NIGHTWISH (THE DECADES: WORLD TOUR 2018) – KRAKÓW, TAURON ARENA, 17.11.2018

Ta fińska potęga symfonicznego powermetalowego grania odwiedzi gród Kraka z okazji europejskiej części swojej długiej trasy The Decades: World Tour 2018. W ramach zaplanowanych na dziewięć miesięcy koncertowych wojaży Nightwish pokaże się na Tauron Arenie wraz z supportującymi ich młodszymi kolegami z coraz bardziej rozpoznawalnej kapeli Beast In Black.

Tutaj można nabyć bilety na wydarzenie.

DECAPITATED, FRONTSIDE, VIRGIN SNATCH, DROWN MY DAY - KNOCK OUT TOUR 2018 (22.11.2018 – 9.12.2018)

Ikony polskiego death metalu rozpoczną 22 listopada trasę koncertową, w ramach której zespoły odwiedzą jedenaście największych polskich miast. Trasa startuje występem w Poznaniu, by zakończyć się 9 grudnia w Katowicach.

Decapitated oraz Frontside w roli headlinerów, wspierane przez równie smakowite załogi jawią się jako prawdziwa deathmetalowa uczta. „Vogg” Kiełtyka wraz z Decapitated promują swoje ostatnie wydawnictwo, ubiegłoroczny „Anticult”, a Frontsi „trenują” przed nagrywaniem nowego, swojego już dziewiątego wydawnictwa i materiał z niego będzie można usłyszeć na tym koncercie. Virgin Snatch i Drown My Day również promują swoje najnowsze muzyczne dzieci. Ten koncert to prawdziwa uczta dla wielbicieli metalowego grania, w jego najbrutalniejszych odmianach.

Miłośnicy polskiego death metalu bilety na tą muzyczną masakrę mogą nabyć w tym miejscu.

ILLUSION - ANHEDONIA TOUR (23.11.2018 – 15.12.2018)

Zespół Illusion w ramach trasy promującej album „Anhedonia” odwiedził w marcu Dublin i Londyn,  a obecnie, do 15 grudnia, zawita z koncertami do dwunastu największych polskich miast, m.in. Poznania, Gdańska, Warszawy, Katowic i Krakowa.

Któż z fanów mocniejszej nuty nie zna tej zasłużonej polskiej załogi dowodzonej przez charyzmatycznego i wyrazistego Tomasza „Lipę” Lipnickiego? Legendarna rockowo-metalowa formacja promuje od wiosny swoje najnowsze wydawnictwo, album „Anhedonia”, który stylistycznie jest hołdem złożonym staremu, dobremu Illusion – surowemu i naturalnemu graniu napakowanemu tekstami, które dają do myślenia. Chłopaki są w doskonałej formie, a będą supportowani przez Chassis, swoich muzycznych ziomków z Gdańska.

Informacje o wszystkich nadchodzących koncertach grupy, a także szczegółowe informacje na temat dostępności biletów oraz ich cen są dostępne tutaj.

BLAZE BAYLEY - TRASA AKUSTYCZNA Z TOMASEM ZWIJSENEM (23.11.2018 – 25.11.2018)

Na początku listopada muzycy rozpoczęli akustyczną trasę koncertową po Europie, a między 23 i 25 listopada pokażą się w trzech miastach naszego kraju: w Koszalinie, Krakowie i Warszawie.

Utalentowany i ceniony weteran sceny heavymetalowej, Blaze Bayley występuje obecnie wraz z mistrzem gitary akustycznej, Tomasem Zwijsenem. Występ byłego wokalisty Iron Maiden przyciągnie zapewne wielu koneserów głosu Brytyjczyka i będzie ostatnią okazją tego miesiąca na spokojne zaczerpnięcie haustu powietrza, ponieważ finalna pozycja na naszej liście wymaga żelaznej kondycji u koncertowiczów.

Szczegółowe informacje na temat koncertów można znaleźć tutaj.

SLAYER, LAMB OF GOD, ANTHRAX, OBITUARY (SLAYER FAREWELL TOUR) – ŁÓDŹ, ATLAS ARENA, 27.11.2018

Listę z propozycjami koncertów na listopad zamykamy naprawdę potężnym uderzeniem.  W tym miesiącu ruszyła europejska część trasy wieńczącej karierę Slayera , a łódzki koncert będzie jedynym takim na terenie naszego kraju.

Slayer, ikona thrash metalu, objeżdża świat w ramach swojej ostatecznej trasy koncertowej, „Slayer Farewell Tour”, zaplanowanej na 2018 i 2019 rok. Z tej okazji ekipa dowodzona przez Toma Arayę postanowiła odwiedzić także Polskę, gdzie w Łodzi zmasakruje bębenki fanów w iście wybornym towarzystwie. Legendę amerykańskiego cięższego grania wesprą takie tuzy, jak: Obituary, Lamb of God i Anthrax. Czegóż fan thrash metalu chciałby więcej!? Chyba tylko tego, aby Slayer nie kończył działalności… Tam po prostu trzeba być!

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

źródło: Maciej Chrościelewski / koncertomania.pl
11-11-2018-15:30:00

Podziel się na facebooku!