Aktualności

24-03-2019-20:30:00

Przewodnik koncertowy 2019: maj. Kto zagra dla polskiej publiczności?

Podziel się na facebooku!

2019 rok to nie lada gratka dla polskich fanów wszelkiej maści muzyki na żywo. W obfitym kalendarzu koncertowym każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy klasycznego rocka, muzyki elektronicznej jak i klimatów klasycznych. Aby łatwiej było odnaleźć się w licznych koncertowych propozycjach, proponujemy poniższy przewodnik po zapowiedzianych na maj koncertach zagranicznych artystów w Polsce.

Druga część przewodnika koncertowego na rok 2019 – na marzec i kwiecień – dostępna jest tutaj.

dEUS - 02.05.2019 B90 (Gdańsk)

Alternatywni belgijscy rockowcy powrócą do Polski po kilkuletniej nieobecności. Po raz ostatni gościli u nas na początku 2012 roku, promując wydaną rok wcześniej płytę „Keep You Close”. Polscy fani będą mieli więc po raz pierwszy szansę usłyszeć na żywo z wydanej znienacka w połowie 2012 roku płyty „Following Sea”. Przede wszystkim jednak należy się spodziewać utwór z obchodzącej 20-lecie płyty „The Ideal Crash”. Wizyta w Polsce odbędzie się w ramach długiej trasy po całej Europie, która zacznie się pod koniec marca, a zakończy w połowie lipca festiwalowymi występami w rodzimej Belgii. To będzie także pierwszy w Polsce koncert dEUS z nowym gitarzystą, Bruno De Groote, który dołączył do grupy w ubiegłym roku, po odejściu mającego polskie korzenie Mauro Pawlowskiego. Więcej o wydarzeniu - tutaj.

Elton John - 04.05.2019 Tauron Arena (Kraków)

Kolejna legenda muzyki popularnej powoli żegna się ze sceną. Brytyjski piosenkarz i pianista Elton John zawita do Poslki w ramach gigantycznej, pożegnalnej trasy „Farewell Yellow Brick Road”. Te kolosalna wędrówka po świecie rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku w Stanach Zjednoczonych i po ponad 300 przystankach, zakończyć się ma na wyspach Oceanii w 2021 roku. Czas zjechać z drogi, żebym mógł w pełni żyć następnym rozdziałem mojego życia – powiedział muzyk w oświadczeniu. Ostatnia wizyta Eltona Johna w Polsce miała miejsce w Operze Leśnej w Sopocie w 2017 roku. Więcej o wydarzeniu - tutaj.

IC3PEAK - 05.05.2019 Progresja (Warszawa)

To specyficzne zjawisko rosyjskiej sceny muzycznej zawita do Polski po licznych perypetiach we własnej ojczyźnie. Rosyjski duet, w skład którego wchodzą Nick Kostylev i Nastya Kreslina, walczył z licznymi trudnościami podczas grudniowej trasy po Rosji. Lokalne władze próbowały doprowadzić do odwołania koncertów, a gdy to nie przynosiło rezultatów, na miejscu pojawiała się policja, blokująca fanom wejście do klubów. Muzycy wydają się być zainspirowani kontrowersjami, które wzbudzają i z tą energią będzie można ich zobaczyć w warszawskiej Progresji. Pozostaje liczyć, że koncert w Polsce przebiegnie bez komplikacji. Więcej o wydarzeniu - tutaj.

X Ambassadors - 06.05.2019 Progresja (Warszawa)

Specjaliści od alternatywnego rocka rodem ze Stanów Zjednoczonych wracają do Polski po rocznej nieobecności. W marcu 2018 roku zawitali do warszawskiej Stodoły, gdzie zawitali zaraz po wydaniu zapowiadającego ich kolejną płytę singla „Joyful”. Płyty nadal nie ma, ale za to będzie kolejny koncert, tym razem w Progresji. Bilety można nabyć tutaj.

Steve Hackett - 06.05.2019 Sala Ziemi (Poznań), 07.05.2019 Studio (Kraków)

Brytyjczyk znany szerokiej publiczności przede wszystkim z Genesis przyjedzie do Polski po raz pierwszy od 5 lat. Gitarzysta podczas tegorocznej trasy „Genesis Revisited” grać będzie w całości cały kultowy album Genesis „Selling England By the Pound”, jednocześnie celebrując czterdziestą rocznicę ukazani się jego trzeciego albumu solowego, „Spectral Mornings”. Wisienką na torcie będą wybrane utwory z najnowszego, dwudziestego piątego albumu solowego Hacketta, „At the Edge of Light”, który ukazał się 25 stycznia 2019 roku. Bilety na koncerty można kupić tutaj.

Enrique Iglesias - 07.05.2019 Tauron Arena (Kraków)

Bożyszcze nastolatek z końcówki lat 90-tych powróci do Polski po dwóch latach nieobecności. Boski Enrique po raz ostatni zaprezentował się polskiej publiczności podczas dwóch koncertów w ramach „Sex and Love World Tour”, kiedy to wystąpił w Krakowie i Gdańsku. Polski przystanek na zbliżającej się europejskiej trasie będzie zaledwie drugim na zaledwie sześciopunktowej liście majowych koncertów. Bilety można kupić tutaj.

Lenny Kravitz - 08.05.2019 Atlas Arena (Łódź)

Mistrz mieszania rocka z funkiem i bluesem kontynuuje promocję ciepło przyjętego, wydanego w 2018 roku, jedenastego albumu studyjnego “Raise Vibration”. To nie będzie pierwsza w Polsce wizyta Amerykanina związana z podnoszeniem poziomu wibracji. W czerwcu 2018 roku Kravitz także gościł w Polsce, tyle że w krakowskiej Tauron Arenie. Tym razem odwiedzi konkurencyjną Atlas Arenę w Łodzi. Bilety można kupić tutaj.

Morcheeba - 08.05.2019 A2 (Wrocław), 09.05.2019 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza (Szczecin)

To nie będzie pierwsza w 2019 roku wizyta angielskich specjalistów od muzyki elektronicznej. Ostatnimi czasy artyści wracają do Polski regularnie co kilka miesięcy. Ostatni koncert legendy brytyjskiego trip hopu odbył się w październiku 2018 roku w łódzkiej Wytwórni. Koncert w Krakowie będzie częścią dłuższej wizyty grupy w Polsce, a poprzedzą go występy w Warszawie i Gdańsku, które odbędą się pod koniec lutego. Wokalistka Skye Edwards oraz Ross Godfrey promują ostatni album studyjny, wydany w czerwcu 2018 roku „Blaze Away”. W maju Morcheeba zagra we Wrocławiu i w Szczecinie. Bilety na koncerty można kupić tutaj.

Little Big - 10.05.2019 A2 (Wrocław)

IC3PEAK to nie jedyna oryginalna formacja rodem z Rosji, która uświetni w maju polską scenę muzyczną. Twórcy stylu muzycznego, który sami określają mianem „funeral wave”, będącym wypadkową rapu oraz rave, zawitają do Polski ponownie po raptem miesiącu nieobecności. Kwietniowy koncert w Warszawie wyprzedał się błyskawicznie, z tego powodu zdecydowano się zorganizować dodatkowy koncert we Wrocławiu. Bilety można kupić tutaj.

Die Ärzte - 16.05.2019 Progresja (Warszawa)

Legendarna niemiecka alternatywna grupa rockowa wystąpi na jedynym koncercie w Polsce już w maju. Koncert pierwotnie miał się odbyć w Proximie, jednak ostatecznie przeniesiono go do Progresji. Koncert w Warszawie będzie pierwszym na liście majowych występów grupy w ramach trasy „Miles & More Tour 2019”. Szczegóły są dostępne tutaj.

Joe Bonamassa - 22.05.2019 Spodek (Katowice)

Amerykański gitarzysta bluesowy powróci do Polski po zaledwie rocznej nieobecności. W marcu 2018 roku odwiedził Dom Pieśni i Tańca w Zabrzu. W międzyczasie jednak wydał nową, trzynastą płytę studyjną zatytułowaną „Redemption” i tym razem jego wizyta w ramach „Europe Spring Tour 2019” będzie skupiona na promocji właśnie tego wydawnictwa. Szczegóły wydarzenia są dostępne tutaj.

Jamiroquai - 23.05.2019 Tauron Arena (Kraków)

Długo musieli czekać fani brytyjskiej formacji na ich powrót do Polski. Ostatni pełnoprawny koncert Jamiroquai w Polsce odbył się w 2011 roku, kiedy to muzycy wystąpili na Orange Warsaw Festival. Pionierzy mieszanki gatunku future funk i acid jazz wystąpią w krakowskiej Tauron Arenie. Ostatni album studyjny formacji, „Automaton”, ukazał się w 2017 roku. Bilety można kupić tutaj.

Andre Rieu - 30.05.2019 Tauron Arena (Kraków), 31.05.2019 Atlas Arena (Łódź)

Holenderski skrzypek, nazywany mistrzem walca, musicalu i opery, powróci do Polski na trzy koncertu. Dwa spośród nich odbędą się jeszcze w maju – muzyk odwiedzi Kraków i Łódź pod koniec miesiąca. Fani mieszkający w północnej części kraju będą mogli cieszyć się wyborną muzyką Rieu na początku czerwca. Co ciekawe, niemal dokładnie rok temu odbyły się trzy koncerty skrzypka dokładnie w tych samych halach. Szczegóły wydarzeń są dostępne tutaj.

źródło: Tymoteusz Kociński / Koncertomania.pl
24-03-2019-20:30:00

Podziel się na facebooku!