Aktualności

28-08-2016-20:33:00

14 płyt wyczekiwanych we wrześniu! Kogo warto posłuchać?

Podziel się na facebooku!

Kto przymierza się do wydania nowego albumu? Na które płyty zagranicznych artystów warto zwrócić uwagę? Kiedy się ukażą i jakie będą nosiły tytuły?

Okres wakacyjny to rozgrzewka przed muzycznymi premierami przygotowanymi na wrzesień i kolejne miesiące przybliżające nas do końca roku. Kto przymierza się do wydania nowego albumu? Na które płyty zagranicznych artystów warto zwrócić uwagę? Kiedy się ukażą i jakie będą nosiły tytuły? Kto wrześniową premierą planuje zakończyć wydawanie płyt? Oto nasze małe zestawienie ciekawie zapowiadających się wrześniowych premier muzycznych.


Sophie Ellis-Bextor ponownie połączyła siły z producentem Edem Harcourtem, a efektem ich wspólnej pracy będzie album Familia. Płyta ukaże się 2 września. Trafi na nią jedenaście utworów, a inspiracją do tytułu był Meksyk, gdzie Sophie spędziła trochę czasu. 

Artystka traktuje płytę, jako pewnego rodzaju ciąg dalszy wydanego w 2014 roku albumu Wanderlust. Z tą maleńką różnicą, że nowy album ma charakteryzować więcej ciepłych, egzotycznych dźwięków, charakterystycznych dla terenów Ameryki Południowej. Wanderlust  miało aurę chłodniejszą, bardziej europejską.


Na 9 września  premierę nowej płyty zapowiedziała MIA. Jej piąty studyjny album otrzymał tytuł A.I.M. Na podstawową wersję krążka trafi 12 piosenek, zaś rozszerzona zostanie powiększona o kolejne pięć. Pośród nich znajdzie się duet z byłym członkiem grupy One Direction. Zayn Malik wspiera artystkę w utworze Freedun. 

W niedawnym wywiadzie udzielonym przy okazji premiery innego utworu z tego albumu, singla Go Off nagranego z udziałem Skrillex i Blaqstarr, MIA przyznała, że nadchodzący krążek najprawdopodobniej będzie jej ostatnim studyjnym wydawnictwem.


Także Nick Cave & The Bad Seeds wydadzą nowy album 9 września. Premierę krążka Skeleton Tree poprzedzi kinowa prezentacja dokumentu One More Time With Feeling, który ma się składać z nowych utworów wykonywanych na żywo,  wywiadów z muzykami oraz opowieści o tym, jak powstawała płyta. To już 16 krążek w ich dyskografii, a jego powstaniu towarzyszyła tragedia, jaką przeżyła rodzina Cave’a. 

W lipcu 2015 roku, w trakcie nagrywania albumu, zginął nastoletni syn muzyka. Płyta, jak i wspomniany dokument, będą odniosły się również do tych przeżyć.


Jack White postanowił zebrać w jednym miejscu wybrane utwory ze swoich rozmaitych projektów. Płyta Acoustic Recordings 1998-2016, jak sugeruje sam tytuł, będzie zbiorem nagrań z 18 lat, a całość przypieczętuje premiera wcześniej nieopublikowanego utworu. Wspomniana piosenka nosi tytuł City Lights, powstała w 2005 roku i pochodzi z repertuaru grupy White Stripes. Piosenki można posłuchać pod tym adresem

Wydawnictwo ukaże się 9 września i będzie dostępne w wersji cyfrowej oraz na płytach winylowych. Łącznie trafi na nie 26 kompozycji. Wszystkie zostały zremasterowane przez Andrew Mendelson z Georgetown Masters w Nashville.


Grupa Bastille również przymierza się do wrześniowej premiery. Na 9 września zaplanowano wydanie albumu Wild World, drugiego krążka w dorobku grupy. Na podstawową wersję albumu trafi 14 premierowych piosenek, a na rozszerzoną 19. Twórcą, i współproducentem wszystkich utworów jest Dan Smith, wokalista zespołu. W oświadczeniu dla fanów zespół przyznał, że prace nad płytą trwały "non-stop przez kilka lat." "Nie możemy się doczekać, aż usłyszycie te utwory," dodali.

Promując album zespół odwiedzi Polskę. Informacje o koncercie w Warszawie, oraz biletach na to wydarzenie, można znaleźć tutaj.


Trzynaście nowych piosenek wyda 9 września Of Mice & Men. Czwarty studyjny album zespołu, który wczoraj zakończył trasę koncertową ze Slipknotem i Marilynem Mansonem, będzie nosił tytuł Cold World. Singla Pain można posłuchać już dziś, a nawet otrzymać go w formie cyfrowej zamawiając album w przedsprzedaży na iTunes. Na album trafi 13 utworów. Ich producentem płyty David Bendeth.

W jednym z utworów będzie można usłyszeć klaskanie 14-letniej fanki grupy, Cassy, która jest w terminalnym stadium raka mózgu.


Do wydania nowego albumu jest gotowa grupa Die Antwoord. Krążek Mount Ninji and da Nice Time Kid ukaże się 16 września. Trafi na niego 16 utworów, które grupa opisuje intrygującymi przymiotnikami.

Raz nazywają płytę romantyczną, innym razem wulgarną, a gdzie pomiędzy wspominają o tajemniczych i odważnym. Można być więc pewnym, że dzikość i żywiołowość grupy ponownie przyniesie wybuchowe kompozycje.

Singla Banana Brain, zwiastującego całe wydawnictwo, można posłuchać pod tym adresem. 


Australijczycy z Airbourne, którzy nie tak dawno temu odwiedzili Polskę, na 23 września zaplanowali premierę czwartego studyjnego albumu. Płyta nosi tytuł Breakin' Outta Hell i jest zbiorem 11 nowych utworów. Tytułowego singla można posłuchać pod tym adresem. Producentem albumu jest Bob Marlette, który odpowiadał także za produkcję wydanej w 2007 roku debiutanckiej płyty grupy, Running Wild.

Wspomnienie niedawnej wizyty w Polsce w postaci fotorelacji z koncertu w Poznaniu można znaleźć tutaj


Passenger także nie zamierza spędzić jesieni bezczynnie. Muzyk odwiedzi Polskę w październiku i w Warszawie będzie promował, wówczas już świeżo wydaną płytę Young as the Morning, Old as the Sea. Premierę wydawnictwa zaplanowano na 23 września. 

Na album trafi 10 utworów, w tym tytułowa piosenka, której można posłuchać pod tym adresem.

Informacje o koncercie w Warszawie, oraz biletach na to wydarzenie, można znaleźć tutaj.


Latem zagrali w Polsce, a 26 września wydadzą nowy album. Mowa o grupie Marillion i krążku F E a R nagranemu przy finansowym wsparciu fanów w serwisie Pledge Music. 

Pełen tytuł albumu brzmi Fuck Everyone and Run, ale na okładce albumu można zobaczyć wersję skrótową. Na wydawnictwo formalnie nazywane płytą, a bardziej przypominające EP-kę, trafi pięć utworów. Fani będą też mogli zakupić go w wersji rozszerzonej, na którą poza płytą i książeczką z tekstami, trafi także płyta DVD. Na niej zarejestrowane około 45-minut materiału z prac nad krążkiem.


Bruce Springsteen idzie delikatnie w ślady Jacka White’a. Muzyk przymierza się do opublikowania autobiografii zatytułowanej Born to Run, której wydanie poprzedzi premiera albumu Chapter And Verse zaplanowana na 23 września. Na płytę trafi 18 utworów, w tym cztery wcześniej nieopublikowane. Zbiór to piosenki nagrane w latach 1996-2012.

Wydawnictwo otworzą dwa utwory The Castiles, szkolnego zespołu Bruce'a. Jeden z utworów jest dostępny pod tym adresem. W dalszej części płyty będzie można wysłuchać kawałków Steel Mill i Bruce Springsteen Band. Całość zamyka singiel Wrecking Ball z 2012 roku.


Amerykanka BANKS 30 września wyda album zatytułowany The Altar. Będzie to jej drugi studyjny krążek, na który trafi trzynaście utworów. Płytę zwiastuje singiel Fuck with Myself, który udostępniono już w lipcu.

"Ta płyta to interesujące zestawienie skomplikowanej miłości, zdrady i zwątpienia w samego siebie," powiedziała o albumie BANKS. Singla Gemini Feed, który udostępniono wraz z przedsprzedażą płyty na iTunes, można posłuchać pod tym adresem.


Grupa Pixies, która w listopadzie zagra w Poznaniu, na 30 września przygotowuje premierę albumu Head Carrier. Będzie to szósty studyjny krążek grupy, a trafi na niego 12 utworów. Płytę zwiastuje utwór Um Chagga Lagga. W wywiadzie dla Rolling Stone grupa wyjaśniła, że nagrany materiał został przemyślany w najmniejszym calu i jeszcze przed wejściem do studia było wiadomo, w jakim kierunku pójdą prace. Jest to też ich pierwszy album z basistką Paz Lenchantin, która na stałe dołączyła do zespołu. 

Informacje o koncercie w Poznaniu, oraz biletach na to wydarzenie, można znaleźć tutaj.Nie próżnuje również Suicidal Tendencies. Na 30 września grupa zapowiedziała premierę The World Gone Mad, które będzie ich dwunastym studyjnym albumem. Będzie to pierwszy album zespołu w nowym składzie.

 Na gitarze zagra Jeff Pogan, na basie Ra Díaz, a na perkusji Dave Lombardo. Wokalista grupy, Mike Muir, przyznał nawet, że krążek może być ostatnim studyjnym materiałem pod szyldem Suicidal Tendencies. Trafi na niego jedenaście premierowych utworów.źródło: Ania/Koncertomania.pl
28-08-2016-20:33:00

Podziel się na facebooku!


newsy.