Anna Maria Jopek "Przestworza" Kraków

Bilety na koncert Anna Maria Jopek "Przestworza" Kraków - 20-09-2021

Koncert Anna Maria Jopek "Przestworza" Kraków

Anna Maria Jopek

20.09.2021 20:00

Kraków(Małopolskie) - Opera Krakowska


Sprawdź bilety

 

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Anny Marii Jopek, który odbędzie się 20 września 2021 na scenie Opery Krakowskiej w Krakowie. „Przestworza”, to muzyka premierowa, stworzona specjalnie na to spotkanie. Usłyszymy w niej frazy i tematy tradycyjne, a także zupełnie nowe utwory.


„Przestworza” to tytuł, który przyszedł mi na myśl prawie natychmiast, ale przed nim było najważniejsze, ludzie, wymarzona obsada - mówi Anna Maria Jopek. Udało się zaprosić takich artystów, których gra i postawa w muzyce ucieleśniają wszystko, w co wierzę i za czym nieustannie tęsknię. Czekam na to, jakie równanie napisze muzyka dla tej konfiguracji ludzkiej i repertuarowej. Wiem, mówi mi to przeczucie tak silne, jak moja potrzeba wolności, że to będzie inne od wszystkiego, co było kiedykolwiek wcześniej - dodaje artystka. 
Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Piotr Wojtasik, odpowiedzialny również za aranże, a całości dopełni znakomity zespół w składzie: Dominik Wania, Maciej Sikała, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski, Piotr Nazaruk oraz Atom String Quartet.


Sprawdź bilety