NOWE NURTY - KARNET w Poznaniu

Bilety na koncert NOWE NURTY - KARNET w Poznaniu - 09-05-2015

Koncert NOWE NURTY - KARNET w Poznaniu

Omar , Bibobit , TONY MATCH , Robert Busha , SLOPE , SZA! , Xantoné Blacq

09.05.2015 19:30

Poznań(Wielkopolskie) - Scena na Piętrze


SOBOTA 9 MAJA 2015
NOWE NURTY 2015 – DZIEŃ 1:
• ROBERT BUSHA (PL) •
• BIBOBIT (PL) •
• SLOPE (DE) •
NIEDZIELA 10 MAJA 2015
NOWE NURTY 2015 – DZIEŃ 2:
• ROBERT BUSHA (PL) •
• SZA! (PL) •
• Xantoné Blacq & Tony Match Feat. OMAR (GB) •
BILETY:
1 dzień - 30 PLN / karnet na 2 dni - 50 PLN

XANTONÉ BLACQ & TONY MATCH Feat. OMAR
Projekt 2.0 to kooperacja pomiędzy rewelacyjnym francuskim perkusistą Toonym Match’em i znakomitym wokalistą i multiinstrumentalistą – Xantonem Balcq, gwiazdą soulowej sceny Wielkiej Brytanii. Ich to mieszanka przeróżnych wpływów. Wykorzystują doświadczenie i brzmienia, które wypracowali we współpracy z takimi gwiazdami jak Fred Wesley, Earth Wind & Fire, Amy Winehouse czy Paul Jackson. A wszystko po to, by stworzyć inspirujący koktajl dźwiękowy, obejmujący soul, funk, jazz. Do energetycznego duetu dołączył tym razem gość absolutnie specjalny:
OMAR - wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista. Jego niezwykły  talent i charyzma wyróżniają się na tle współczesnej sceny muzycznej do tego stopnia,
iż znacząca internetowa baza muzyczna AllMusic okrzyknęła go
”ojcem brytyjskiego neosoulu”. Istnieje niewielu współczesnych artystów brytyjskich, których kreatywność rozciąga się tak szeroko jak w ostatnim albumie Omara ”The Man” wydanego nakładem wytwórni Freestyle Records.
SKŁAD:
Xantoné Blacq – wokal, instrumenty klawiszowe
Tony Match – perkusja
OMAR – wokal, instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne
SLOPE
Powołany do życia przez Daniela Paula Hoffmanna (aka Daniel Paul) i Hansa Schaafa (aka Dj Honesty), obaj mieszkających w Berlinie.
Początki działalności Slope sięgają 1996 roku, kiedy to Hans Schaaf (aka DJ Honesty) oraz Daniel Paul Hoffmann (aka Daniel Paul) poznali się na imprezie w berlińskim centrum sztuki niezależnej Tacheles.
Zanim doszło do wspomnianego spotkania obaj aktywnie uczestniczyli już w życiu niemieckiej sceny klubowej. Daniel Paul prowadził działalność wydawniczą i zajmował się nagrywaniem własnej muzyki, Honesty poza produkcją nagrań i uruchomieniem własnej wytwórni płytowej, zgłębiał zaawansowane techniki pracy studyjnej.
Ogólnie wiadomo, że najbardziej owocne znajomości mają swój początek na imprezach, a jako że “zaiskrzyło między nimi muzycznie, postanowili połączyć one swoje siły i stworzyć założyć wspólny projekt.
Tak właśnie powstał Slope, a Honesty i Daniel Paul zaczęli spędzać niezliczone noce, tworząc wspólnie muzykę we własnym studio nagraniowym na Neue Schönhauser Straße, znajdującym się tuż pod torami tramwajowymi. Wkrótce po tym, jak rozpoczęli działalność ich pierwsza 12” „Planet H.” ukazała się nakładem Interfearence Records, legendarnej wytwórni Dr. Motte i Uwe Reineke. Rok później w sklepach znalazł się już debiutancki album „No Cookies”.
Od tamtej chwili członkowie Slope przeszli niezwykle długą drogę. Odkrywając nowe muzyczne inspiracje w twórczości tak wybitnych artystów jak: Roy Ayers, Minnie Ripperton, Stevie Wonder, czy też brazylijskiej muzyce z lat ’60 i ’70, lokalnym hip-hop’ie oraz jaki sami mówią „wszystkich odmianach Detroit sound”, stopniowo przesuwali swoje muzyczne granice. Logicznym rezultatem tej ewolucji jest progresywne łączenie przez nich dzisiaj takich gatunków, jak: house, boogie, techno i broken beat z coraz większą dawką jazzu i soulu.
Podczas jednego z występów Daniel Paul nawiązał kontakt z berlińską wytwórnią Sonar Kollektiv, co doprowadziło nie tylko do późniejszej współpracy, ale i powstania  pododdziału tej kultowej wytwórni, Mermaid Records. Płyta wydana w 1999 roku dla Sonar Kollektiv / Mermaid Records jest świetnym przykładem “organicznego zwrotu” w ich muzyce, która stała się idealnym połączeniem elektronicznych bitów z organicznymi melodiami. Kolejne wydawnictwa również wskazują na istotną zmianę w pojmowaniu muzyki klubowej, są bardziej zorientowane w kierunku „piosenek”. Od tego czasu, wytwównia Sonar Kollektiv, skupiająca i innych podobnie myślących artystów, stała się ich główną bazą.
W 2003 roku Slope wydał swój pierwszy album dla Sonar Kollektiv „M”, który spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Utwory takie, jak: Basscheck i Your time is up (remix pierwszej melodii UR z wokalistką Yolandą) wywołały duże zamieszanie i trafiły na play listy takich gwiazd dj’skich jak: Ewan Pearson, Jazzanova, Gilles Peterson, Little Louie Vega, LTJ Bukem, Nik Weston, Alex Attias, Dublex Inc. czy dj Spinna. Od początku działalności, Daniel Paul i Hans występują z setami dj’skimi w całej Europie, poruszając słuchaczy niezwykle energetyczną mieszanką muzyki house, nu-jazz, broken beat czy late night boogie beats. Bez znaczenia, czy dwójka ta pracuje w studio, czy na występach dj’skich w klubach, oni po prostu nie znają granic!  W międzyczasie chłopcy wyprodukowali album z włoskim geniuszem muzyki Aleksandro Alessandroni, który to w latach 70’s, wspólnie z Enio Morricone komponował ścieżki dźwiękowe do włoskich westernów. Charakterystyczne, w zasadzie legendarne już gwizdanie doskonale znamy z filmu „Dobry, zły i brzydki”.
Jakkolwiek nie klasyfikować by ich twórczości, eklektyczny freestyle czy house zapełniający parkiety, Slope wiedzą, co robią i robią to doskonale. (Yannick Labbé).
SKŁAD:
Daniel Paul – eletronika, sampler, dj
Honesty – eletronika, sampler, dj
Knixx - wokal
BIBOBIT
Bibobit to energetyczne połączenie hip-hopu, elektroniki, jazzu i popu.
Zespół został założony przez duet producencki; Daniela Moszczyńskiego i Bartka Pietscha. Jednoczy ich i inspiruje połączenie jazzu i hip-hopu. Eksperyment już znany, jednak w tym przypadku suma wulkanicznej energii w wokalu, soczystego brzmienia sekcji dętej i rytmicznej, wysmakowanych partii jazzowego fortepianu, futurystycznej elektroniki oraz spontanicznej ekspresji, uwalnianej w niepowtarzalnych momentach improwizacji, daje koktajl o niezwykłym smaku.
Muzycy wystąpili m.in. na festiwalu "Green Town of Jazz" czy "Głogowskich Spotkaniach Jazzowych". W roku 2014 dostali zaproszenie na wspólne koncerty w międzynarodowej obsadzie z Dirty Loops oraz zespołem Poluzjanci. Po sukcesie pierwszej edycji, jesienią ponownie ruszyli z nimi w trasę.
Obecnie kończą pracę nad pierwszym studyjnym albumem, na którym znajdą się wyłącznie autorskie kompozycje. W singlowym debiucie gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak, która o współpracy z zespołem mówi w następujących słowach: „W tej muzyce jest wolność(…) i to mnie bardzo inspiruje”.
SKŁAD:
Daniel Moszczyński - wokal, samplery, vocoder, adaptery, talk box.
Bartek Pietsch - gitara basowa, wokal
Waldemar Franczyk - perkusja
Zdzisław Babiarski - instrumenty klawiszowe
Patryk Gruszecki - trąbka
Jan Adamczewski - saksofon tenorowy
SZA!
Poznański zespół SZA! to mieszanka przeróżnych stylów muzycznych, poczynając od jazzu, reggae, alternatywy, a kończąc na ostrych gitarowych brzmieniach. Gramy tylko i wyłącznie repertuar autorski, a śpiewamy tylko i wyłącznie po polsku. Ciężko nas zaszufladkować i porównać do kogokolwiek, ale bliskie nam są klimaty takich zespołów jak Raz Dwa Trzy, VooVoo, Strachy na Lachy czy Macieja Maleńczuka. Sześcioosobowy skład doświadczonych muzyków zapewnia pełen wachlarz dźwięków i niebanalne słowo. Jest u nas gitarzysta, basista, flecistka poprzeczna, perkusjonalista, wokalista i perkusista.
SKŁAD:
Joanna Zielecka - flet poprzeczny
Tomek YomaY Kapitańczyk - wokal, autor tekstów i muzyki
Marek Baczyński - gitara elektryczna, elektronika
Norbert Kaźmierowski - konga, bongosy, przeszkadzajki
Maciej Sztorc - bas
Tomasz Wandel - perkusja
ROBERT BUSHA
Dj, producent, rezydujący w Poznaniu, gdzie działa, tworzy i organizuje wydarzenia muzyczne. W podróż z prezentowaniem muzyki wybrał się czternaście lat temu. Głównym powodem tych wojaży było propagowanie i rozpowszechnianie ciekawych i często mało znanych płyt. Podstawową jego cechą, jako grającego, jest to, że nie zamyka się w określonym gatunku muzycznym i stara się czerpać z wielu dobrodziejstw muzyki współczesnej, korzystając ze źródeł klasycznego funku, jazzu, soulu, czy disco i house'u, czego efektem są ciekawe i urozmaicone muzycznie sety dj'skie. Prezentowana przez niego muzyka jest z pewnością taneczna i rozrywkowa, zakrapiana jednak dużą dawką jazzu. Od wielu lat współpracuje z macierzystą wytwórnią Jazzanovy - Sonar Kollektiv. Często też występuje w towarzystwie wokalistów i muzyków np.: Capitol A , Desney Bailey, Clara Hill, Colin Corvez, Georg Levin, Ernesto. Sprawdził się także jako organizator, gdzie solo i kooperacji gościł kilka ciekawych osobistości ze świata muzyki np.: Darshana Jesrani (Metro Area), Nuspirit Helsinki, Mark de Clive-Lowe, Justus Kohncke (Whirpool Production), Ben Mono (compost rec.), Alex’a Barck’a JAZZANOVA, Atjazz’a Mantis Records London, Slope Sonar Kollektiv Berlin.



Powiązane