Crypta - Trasa zespołu Crypta w Warszawie

Bilety na koncert Crypta - Trasa zespołu Crypta w Warszawie - 08-04-2024

Koncert Crypta - Trasa zespołu Crypta w Warszawie

HOSTIA , Crypta , Nakkeknaekker , Plaguemace

08.04.2024 18:00

Warszawa(Mazowieckie) - Klub Proxima


Crypta to brazylijski zespół death metalowy, założony w 2019 roku przez Luanę Dametto i Fernandę Lirę i oficjalnie ogłoszony w maju 2020 roku. Na gitarach Tainá Bergamaschi i Jéssica di Falchi uzupełniają obecny skład. Czteroosobowy zespół podpisał kontrakt z austriacką wytwórnią Napalm Records, dzięki której w czerwcu 2021 roku ukazał się ich debiutancki album "Echoes of the Soul". Album został nagrany w Brazylii w studiu Family Mob pod okiem Otávio Rissato, wyprodukowanym przez Thiago Vakkę, zmiksowanym przez Arthura Rizka i zmasterowanym przez Jensa Bogrena w Fascination Street Studio. Okładkę wykonał Wes Benscoter. Album został również wydany na licencji i wydany tego samego dnia w Brazylii i Argentynie przez Dynamo Records, w Rosji przez Soyuz Music, w Japonii przez Ward Records, a później w Meksyku przez Concreto Recs. Trzy główne single z tej płyty to "From the Ashes", "Starvation" i "Dark Night of the Soul", których filmy można znaleźć na oficjalnym kanale YouTube wytwórni. Trasa promocyjna ich pierwszego albumu objęła Amerykę Łacińską i Europę, obejmując kilka ważnych dat, a także występy największych nazwisk w metalu oraz udział w kilku głównych festiwalach na całym świecie, takich jak Wacken Open Air, Rock in Rio, Primavera Dźwięki i Rock Al Parque. Poza tym zespół już planuje w nadchodzących miesiącach ogłosić kontynuację trasy po terytoriach jeszcze przez nich nieodwiedzonych. Crypta właśnie wydała swój drugi album zatytułowany "Shades of Sorrow" i obecnie promuje go na całym świecie.


Nakkeknaekker to pięciu młodych chłopaków z Danii, którzy postanowili poświęcić swoje życie graniu death metalu. Ich miłość do gatunku widać we wszystkim, co robią. Chociaż ich wiek obejmuje tylko 16-20 lat, nie jest to dla nich w żaden sposób przeszkodą. Przeciwnie. Ich technika gry, doświadczenie na scenie i pisanie piosenek sprawią, że będziesz z otwartymi ustami, zastanawiając się, jak tak młodzi chłopcy mogą brzmieć jak zespół, który jest w trasie od 10 lat.Z drugiej strony, ci goście mogą podróżować po świecie przez następne 10 lat, a nie mieć jeszcze 30 lat! Muzyka ma swoje korzenie w oldschoolowym death metalu, takim jak Entombed i Morbid Angel, ale zespół nie boi się włączać także elementów nowoczesnych. Hałaśliwe gitary, agresywny i grzmiący bas stanowią ścieżkę dźwiękową do chorobliwych tekstów zespołu.

Plaguemace to przepełniony riffami, wyginający szyję i wiatrakowy zespół z serca Danii. Kwintet gra thrashowy Death'n'Roll, przywodzący na myśl takie zespoły jak Grave, High on Fire, Entombed czy Obituary, doprawiony bombastycznymi melodiami, brutalnymi breakami i zaraźliwymi rytmami. Ich dzika energia i brudne riffy uwalniają się na scenie w wirie gitarowych strzępów, headbangingu i czystego szaleństwa. Latem 2019 roku w zakurzonej starej piwnicy w mieście Horsens w Danii bracia Andreas i Simon Truelsen napisali kilka pierwszych riffów, które później przekształciły się w death metalowy zespół o nazwie "Plaguemace". Gdy Simon podróżował przez 6 miesięcy, Andreas zebrał resztę kwintetu i w listopadzie 2020 roku wydali EPkę "Primal Priest". 6 oldschoolowo brzmiących utworów death metalowych, utrzymanych w rock'n'rollowym klimacie i ryczącym brzmieniu piły tarczowej.Gdy Covid rozluźnił swój zgniły uścisk na świecie, zespół zaczął grać na żywo i w ciągu pierwszego roku zagrali 7 głównych koncertów, koncerty wspierające dla takich zespołów jak Baest, Katla i Crocell, zagrali na festiwalach takich jak Metal Magic i Tornvang Open Air, w sumie 25 w sumie koncerty.

Hostia - zespół death/grindowy. Grupa powstała w 2017 roku. Pierwszy, wyprzedany album zatytułowany "Hostia" ukazał się w 2018 roku i zawierał 13 bezkompromisowych utworów zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Zachowanie anonimowości i minimalne dozowanie informacji podkreśla, że nie potrzebujesz niczego więcej poza samą muzyką. W 2020 Hostia wydała drugi LP "Carnivore Carnival" nakładem Deformeathing Production. Dzięki temu, że album został bardzo dobrze przyjęty przez przyjmujących hostię, a winylowe wydanie wyprzedane dość szybko, Deformeathing ponownie wydało pierwszy album "Hostia" w 2021 roku - tym razem również na winylu. Zespół koncertował po Polsce, a także zagrał na kilku festiwalach. Rok 2022 przyniósł nową EPkę "Resurrected Meat", kolejne koncerty oraz pełny album "Nailed"!

Bilety w pulach:
1 pula - 70 zł
2 pula - 80 zł
3 pula - 100 zł
dzień koncertu - 140 zł
Podczas weryfikacji biletów, wydawane będą bilety kolekcjonerskie.

Przebieg wydarzenia:
18:30 otwarcie bram
19:00 Hostia
19:50 Plaguemace
20:40 Nakkeknaekker
21:30 Crypta

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl