JORGOS SKOLIAS w Warszawie

Bilety na koncert JORGOS SKOLIAS w Warszawie - 08-05-2024

Koncert JORGOS SKOLIAS w Warszawie

Jorgos Skolias

08.05.2024 20:00

Warszawa(Mazowieckie) - Klub SPATiF


Zapraszamy na koncert solowy wokalisty Jorgosa Skoliasa.
Usłyszymy jeden z najoryginalniejszych głosów.
Będzie to wyjątkowe spotkanie, które Artysta opisuje słowami: TU I TERAZ.


Jego rodzice byli greckimi uchodźcami politycznymi. Wychowywał się w wielonarodowym i bardzo zróżnicowanym środowisku kulturowym. Uczestniczył w imprezach mniejszości greckiej, niekoniecznie zajmując się wyłącznie muzyka grecką, ale próbując śpiewać rocka i bluesa.


Artysta stosuje starodawne techniki wokalne. Jako jeden z niewielu na świecie wokalistów opanował technikę śpiewania harmonicznego - równoległego prowadzenie trzech głosów.


W latach siedemdziesiątych rozpoczął współpracę z bardzo aktywnym wówczas środowiskiem rockowo-bluesowym Wrocławia. Współpracował z zespołami "Nurt", "Grupa 1111", "Spisek Sześciu”.


Zawodową karierę rozpoczął w 1982 r. w jazz rockowej formacji „KRZAK”. Przez ponad rok współpracował z grupą "Osjan". Od roku 1988 do 1991 był stałym wokalistą formacji "Young Power" - jednej z kluczowych formacji polskiego młodego jazzu końca lat 80.


Eksperymentował muzycznie w zespołach tworzonych z Radosławem Nowakowskim (perkusjonista zespołu "'Osjan"), grupach "Tie Break", "Pick Up", "Free Cooperation", z Tomaszem Stańko, Terje Rypdalem, Nikosem Touliatosem, Bronisławem Dużym, Bogdanem Hołownią, Zbigniewem Namysłowskim czy Krzysztofem Knittlem.


Nakładem oficyny For Tune ukazał się album „Sefardix”, będący zapisem wspólnego projektu Skoliasa i braci Marcina i Bartłomieja Olesioów, inspirowanego muzyką żydów sefardyjskich. Krążek ten zdobył przyznawany przez Drugi Program Polskiego Radia tytuł „Folkowego Fonogramu Roku”.


Współpracował z Jarosławem Besterem, czego rezultatem jest płyta „Book of Angels: Balan” wydana przez nowojorski Tzadik Records Johna Zorna.


Po koncercie od godz. 22.00 tradycyjnie odbędzie się jam session, na które wstęp jest wolny.


Bilety: 50/60 pln 


Organizatorami wydarzenia są:
Fundacja JazzState
Klub SPATiFPowiązane