KARI - Peter and Jacob - Henry David's Gun - trzy zespoły w Krakowie + wystawa z Ukrainy - cykl Niepokorni - Żaczek - 8 listopada

Koncert KARI - Peter and Jacob - Henry David's Gun - trzy zespoły w Krakowie + wystawa z Ukrainy - cykl Niepokorni - Żaczek - 8 listopada - 08-11-2015

Koncert KARI - Peter and Jacob - Henry David's Gun - trzy zespoły w Krakowie + wystawa z Ukrainy - cykl Niepokorni - Żaczek - 8 listopada

Kari Amirian , KARI , Henry David's Gun , Peter and Jacob

08.11.2015 19:30

Kraków(Małopolskie) - Klub Studencki Żaczek


Kari - Peter & Jacob - Henry David's Gun

cykl Niepokorni
niedziela - 8 listopada 2015, godz. 19.30
Żaczek (Kraków, al. 3 maja 5)

BILETY: dostępne na Ekobilet.pl oraz w Klubie Żaczek
studencki 10/15 zł (w dniu koncertu)
normalny 15/20 zł (w dniu koncertu)

KARI
To polska artystka, producentka i singer-songwriterka uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu debiutanckiej płyty „Daddy Says I’m Special”, którą wydała jako Kari Amirian, artystka powróciła z nowym albumem „Wounds And Bruises” (oba wydane przez Nextpop).
Nowe wydawnictwo pokazuje wyraźne zmiany w stylistyce, w której do tej pory poruszała się wokalistka. „Wounds And Bruises” to album surowych i jaskrawych kontrastów: pomiędzy energetycznym rytmem, a subtelną melodią, sferą ducha a rzeczywistością, między potęgą a kruchością, odwagą a spokojem. Charyzmatyczny wokal Kari miesza się z szeroką gamą dźwięków, od tribalowych beatów, po elektro i brzmienia lat 80. Na płytę składa się dziewięć szczerych opowieści o poszukiwaniu prawdy o sobie, dramatycznych zmianach w życiu, zranieniach i odnajdowaniu siebie na nowo. Teksty są odważne i mistyczne, zaśpiewane z wielką charyzmą i mocą. Album został wyprodukowany przez KARI i Jona Headley’a w Wielkiej Brytanii, gdzie wokalistka spędziła ostatni rok, poszukując nowych inspiracji. KARI zdobyła główną nagrodę magazynu „HIRO” 2012 oraz nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Artystka na swoim koncie ma już także wyróżnienia za najnowsze wydawnictwo „Wounds And Bruises”. Płyta zwyciężyła w plebiscycie Prześwietlamy 2013 portalu Musicis.pl w kategorii Album Roku, a także zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Brand New Awards 2013, „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego”, T-mobile.music.pl i cgm.pl. Krytycy i fani stawiają ją w jednym szeregu z artystkami takimi jak: Bat For Lashes, Lykke Li, Stina Nordenstam, czy Fever Ray. Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Free Form Festival, Męskie Granie, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych. W marcu utwór „The One” został umieszczony na tydzień na playliście BBC Radio 1 w ramach cyklu „BBC Introducing” i zebrał bardzo dobre recenzje od znanych brytyjskich dziennikarzy prowadzących audycje. Zaowocowało to występem KARI na BBC Radio’s Big Weekend w Glasgow 24 maja na scenie BBC Introducing.

HENRY DAVID'S GUN
Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje w nim wierny czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki.
Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David’s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem. Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania, towarzyszą im natomiast specyficzny puls oraz utopione w głębokich pogłosach, niemalże baśniowe brzmienia przywodzące na myśl twórczość takich artystów jak choćby Foreign Fields, Bon Iver czy nawet Nick Cave.
To utwory o brudnym, zmieszanym z błotem i roztapiającym się śniegu, o przemianie i odrodzeniu, rześkim, krystalicznie czystym powietrzu trafiającym wprost do płuc. O szczęściu, paradoksalnie płynącym z trudu i wysiłku.
Posłuchajcie!
www.henrydavidsgun.bandcamp.com

PETER and JACOB
To duet, który tworzą Piotr Szumlas i Jakub Zaborski. Piotr pochodzi z Kłomnic, wsi położonej na północ od Częstochowy, natomiast Jakub ze Szczekocin. Poznali się przez Internet w 2012 roku dzięki serwisowi YouTube, przeglądając swoje amatorskie nagrania muzyczne. Przed rokiem opublikowany został teledysk promujący pierwszy singiel duetu „W spokoju”.
W czerwcu udostępniony został #ASL-Emotions, projekt specjalny przy okazji premiery piosenki „Emotions”. Prawdopodobnie jest to pierwsze na świecie oficjalne – we współpracy z muzykami – połączenie nagrania dźwiękowego, migowego i tekstowego. Dzięki temu udało się zamienić popularne „lyric video” w uniwersalny przekaz ponad barierami akustycznymi.
Na początku 2015 roku udostępniony został teledysk do piosenki „The Red Queen” promującej książkę „Czerwona Królowa” autorstwa Victorii Aveyard.
27 lutego 2015 ukazała się debiutancka płyta duetu „Peter and Jacob”. – Kilkanaście głosów, jedna gitara i kilkadziesiąt innych instrumentów razem tworzą jedenaście kompozycji: dwie polskojęzyczne, dwie instrumentalne oraz siedem anglojęzycznych, których celem jest uczta z wrażliwości, delikatności i współodczuwania – czytamy w opisie albumu.
www.facebook.com/peterandjacob
www.peterandjacob.com

KATERINA PASNICHENKO
Młoda artystka z Ukrainy, studentka uniwersytetu Yuriy'a Fedkovycha w Czerniowcach pokaże swoje fotografie. - Zwracam wielką uwagę na detale. Zajmuję się fotografią inscenizowaną. Na zdjęciach staram się stworzyć pewnego rodzaju syntezę sztuki i mody - enigmatycznie charakteryzuje swoje prace Katerina.

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Impreza doczekała się 50 edycji! Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Lech Janerka, Indigo Tree, Please The Trees (Czechy), Pustki, Dick4Dick, Myrra Ros, (Islandia), Żywiołak, Masala, Brodka, Chłopcy Kontra Basia, Czesław Śpiewa, Pustki i CeZik. Producentem imprezy jest Edyta Pogwizd reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.



Powiązane