35-o lecie powstania Śmierci Klinicznej w Gliwicach

Koncert 35-o lecie powstania Śmierci Klinicznej w Gliwicach - 24-09-2016

Koncert 35-o lecie powstania Śmierci Klinicznej w Gliwicach

De Łindows , Redakcja , śmierć kliniczna

24.09.2016 19:00

Gliwice(Śląskie) - Spirala


Koncert z okazji 35-0 lecia Śmierci Klinicznej!
Nie zabraknie piosenek Śmierci! Dusza i Mercik zagrają dziesięć specjalnie pryzgotowanych numerów ŚK!
Nie zabraknie osób z nią związanych!
Tak na wszelki wypadek informujemy, że zespół Śmierć Kliniczna nie istnieje i nie zamierza się reaktywować.
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.
Bilety do kupienia w klubie Spirala (kasa Mrowiska, ul Pszczyńska 85), Salonie Czas (ul. Zwycięstwa 1) i w całej Polsce w sieci Ticketpro!
// www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1913510-powstania-smierci-klinicznej-bilety.html
Tu dla przypomnienia parę linków o ŚK:
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Amier%C4%87_Kliniczna
// stilon-c60.blogspot.com/2009/05/smierc-kliniczna-edukacja-kopulacja.html
// esensja.stopklatka.pl/muzyka/recenzje/tekst.html?id=14973
// tegoslucham.pl/?s=blog&id=141


DE ŁINDOWS=>https://www.facebook.com/delindows/?fref=ts
www.delindows.band.pl
Zespół DE ŁINDOWS istnieje od 2002 roku. Ma za sobą występy w Polsce, Czechach i na Słowacji na takich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Jarocin, B-Festival, Punk Island, Underground Fest czy Keltska Noc. Na płycie gościnnie udziela się wokalnie czeski zespół Kohout Plasi Smrt.
25 września nakładem Fonografiki ukazała się "Awaria systemu", czwarta płyta punkowego De Łindows. W sieci pojawił się promujący krążek teledysk do utworu "Tramwaje".
"Awaria systemu" to 13 nowych utworów, energetyczne gitary i charakterystyczną sekcję dętą. Album został nagrany i zrealizowany przez Adama Celińskiego w Studiu Radioaktywni pod Częstochową. Nagranie na tzw. setkę pozwoliło zachować jak największą dynamikę utworów.
Tramwaje : https://www.youtube.com/watch?v=oVdVqNxfT7o"

♫ BULBULATORS
[ punk / 77 ]
★ FB: https://www.facebook.com/Bulbulators/
★ WWW: // www.bulbulators.com/

Zespół istnieje od końca 1989 roku, kiedy to gitarzysta Artur „Burak” Latosiński w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy zespół. Od początku inspiracją dla zespołu był wczesny punk lat 70. oraz klasyczne zespoły street punkowe. Po wielu koncertach granych głównie na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku zmianach personalnych, w 2000 roku zespół nagrał swój pierwszy album Prawdziwe Życie. Po wydaniu płyty z grupy odszedł i wyjechał za granicę basista Wojciech „TikTak” Stephan (zmarł w Niemczech 12 kwietnia 2007 roku), jego następcą został Paweł „Gruby” Siegel, znany dotąd m.in. z grupy Skampararas.

W 2002 ukazał się drugi album zespołu Nie! Nie! Nie!, zawierający m.in. takie utwory jak „Biało-Czerwoni”, „Pakiet socjalny” czy „Nie ma kwiatków”. W tym czasie Bulbulators dołączył do krajowej czołówki sceny punk grając koncerty u boku takich sław jak The Exploited, Angelic Upstarts, The Business, UK Subs, The Vibrators, Menace, 999 czy Guitar Gangsters.

W roku 2004 zespół nagrał kolejny album Punkophilia a autorskie utwory jak choćby „Ulubieńcy kobiet”, „Bieda” czy „10 powodów” uzupełnił coverem zespołu TZN Xenna w którym gościnnie zaśpiewał lider Xenny Krzysztof „Zygzak” Chojnacki. Na wyprodukowanej płycie poszerzono też instrumentarium o gitarę akustyczną, pianino i sekcję dętą.

Czwarty album Aut Punk Aut Nihil wydała w 2007 roku łódzka wytwórnia Noise Annoys.

W 2009 roku zespół wydał Deja Vu w formie winyla. Płyta ukazała się w limitowanym nakładzie 500 sztuk, z czego 100 sztuk na czerwonej płycie winylowej. Strona A albumu zawiera nowe wersje utworów z pierwszych dwóch płyt, strona B to wybrane utwory z trzeciej i czwartej płyty.

Kolejnym albumem był Principes Mortales Punk Aeterna z 2010 roku. Krążek wydany w formacie CD zawiera 11 nowych, autorskich utworów zespołu, ale wzorem z przeszłości muzycy także tym razem sięgnęli po cover nagrywając swoją własną interpretację utworu „Przyjdź w taką noc” wykonywaną w oryginale przez zespół Niebiesko-Czarni i Helenę Majdaniec, ale bardziej spopularyzowanego przez Czesława Niemena i zespół Akwarele.

Stylistycznie i brzmieniowo nowy album jest kontynuacją poprzednich dokonań grupy, a wśród tekstów znalazł się wiersz Andrzeja Bursy „Pantofelek”. W sesji nagraniowej do płyty gościnnie udział wzięli: wokalistka grupy The End – Pauka oraz klawiszowiec Tomasz Drachus. Okładkę zaprojektował Michał Arkusiński.

Album Inter Punk powstał w rzeszowskim studio nagrań Big Bit Audio. Nad realizacją nagrań czuwał Jacek Młodochowski, który współpracował z zespołem przy poprzednich albumach: Punkophilia, Aut Punk Aut Nihil oraz Principes Mortales Punk Aeterna. Album zawiera 11 premierowych autorskich utworów oraz cover zespołu Śmierć Kliniczna, w którym gościnnie solówkę zagrał autor utworu Dariusz Dusza. W tytułowym, mówiącym o ponadnarodowym wymiarze punka utworze gościnnie zaśpiewali wokaliści zaprzyjaźnionych z Bulbulators zespołów The Fialky (Czechy), Charge 69 (Francja), Argies (Argentyna), oraz Wayne LOST SOUL z Anglii. W dwóch utworach ma klawiszach wsparła ich Magdalena Czerwińska z zespołu Alians. Autorem szaty graficznej albumu jest łódzki grafik Michal Arkusinski.

REDAKCJA
https://www.facebook.com/Redakcjaband
Redakcję założył gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. W latach osiemdziesiątych Darek stworzył Śmierć Kliniczną, jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Grupa ta łączyła w oryginalny sposób punk rocka z reggae i punk jazzem. Następną kultową kapelą Darka był Absurd. Darek jest również znanym tekściarzem, m.in.autorem piosenek grupy Shakin` Dudi.
Do współpracy w Redakcji Darek zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza, Bartka Stuchlika i Łukasza Walczaka. W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "Horrroskop" (Jimmy Jazz Records). Zespół od tego czasu regularnie koncertuje, prezentując żywiołową mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły sie też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. W październiku 2012 r ukazał się nowy album Redakcji "Cyfrowe Średniowiecze". Na nową płytę trafiło 13 premierowych piosenek i dwa utwory Absurdu (dawnego zespołu Darka z lat osiemdziesiątych). Zespół, oprócz serii koncertów w renomowanych klubach, wystąpił m.in. na Festiwalu Ryśka Riedla, na trzech edycjach Festiwalu Rock na Bagnie, na Industriadzie.
Trzecia płyta Redakcji (styczeń 2016) nosi tytuł "Polskie piekło". Jej wydawcą jest renomowana firma Lou&Rocked Boys. Jest swoistą syntezą poprzednich wydawnictw: łączy melodyjność pierwszego z agresywnym, czadowym graniem drugiego. Na "Polskie piekło" trafiło dwanaście premierowych piosenek i dwa utwory Absurdu )"Zżera mnie dżuma" i "Doły"), kultowego, punkowego zespołu Darka Duszy z lat osiemdziesiątych. Piosenki te to ostre, gitarowe granie z melodyjnym wokalem, wsparte mocną sekcją. Od stricte punkowych utworów po melodyjne ska. Tym razem muzycy urozmaicili swoje instrumentarium m. in. o saksofon, sitar czy banjo. Całość płyty doskonale uzupełniają teksty Darka Duszy. Jak zwykle ironiczne, jak zwykle buntownicze.

DUSZA I MERCIK
Wiadomo :)



Powiązane