Aktualności

14-07-2017-12:36:29

Smolik i Kev Fox z gościnnym udziałem Barbary Wrońskiej

Udostępnij! Tweetnij!

Smolik i Kev Fox zaprezentowali nową wersję nagrania "Queen of Hearts", w którym zaśpiewała wokalistka Pustek czy Ballad i Romansów, Barbara Wrońska.

Smolik fot. Sony Music

Wszystko zaczęło się od konkursu na 2track - Smolik // Kev Fox oddali w ręce wokalistów swój ostatni singiel "Queen of Hearts". Wśród zgłoszeń była także propozycja od Barbary Wrońskiej, znanej chociażby z zespołu Pustki czy z Ballad i Romansów. Ingerencja Basi w piosenkę była tak duża, że jej wersja niestety nie spełniała regulaminowych wymogów natomiast nie ulegało wątpliwości, że jest ona niesamowita. Basia dała temu utworowi zupełnie nowe oblicze i dlatego Smolik // Kev Fox zdecydowali, że przyznają jej specjalne wyróżnienie, którym jest oficjalna publikacja piosenki i dodanie jej do planowanego wydawnictwa.

- Absolutnie zaskoczyła mnie wersja Basi - mówi Smolik. - Jej głos brzmi pięknie, kobieco, przewrotnie i bardzo charyzmatycznie. Nie jest wcale łatwo mierzyć się z Kevem w tej kategorii. Z radością oddajemy w wasze ręce "Queen of Hearts" o kobiecej twarzy.

- Słuchając podkładu poczułam, że muszę zrobić z tym kawałkiem coś swojego. Melodia przyszła spontanicznie, właściwie jednym tchem - wspomina Wrońska. - Jednak upublicznienie tego, co zrobiłam sama, nie było łatwe. Miałam pietra, ale odważyłam się, poczułam że to jest ten moment. Ten ruch upewnił mnie w moich twórczych solowych działaniach i był mi bardzo potrzebny.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Utwór "Queen of Hearts" pochodzi z płyty "Smolik / Kev Fox", która ukazał się w październiku 2015 roku. Dzieło uzyskało platynowy status i zostało wyróżnione Fryderykiem 2016 za Najlepszy album Roku w kategorii elektronika i alternatywa.Udostępnij! Tweetnij!