Aktualności

22-07-2017-12:22:02

Muzyka Bokki w filmie o yoyo

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Bokka udostępnił swą muzykę do dokumentalnego filmu "We Are Throwers" o... yoyo.

Bokka fot. Archiwum zespołu

- Pod koniec lipca zeszłego roku dostaliśmy bardzo ciekawego maila od pewnego młodego reżysera, który był w trakcie realizacji swojego pierwszego filmu - opowiadają artyści. - Pytał nas czy nie zgodzilibyśmy się, aby nasza muzyka znalazła się w jego filmie i wysłał nam kilka fragmentów, żebyśmy mogli zobaczyć nad czym pracuje. I tu nas zaskoczył. Tworzył bowiem dokument o... YOYOINGU. Okazało się, że zabawka, którą wszyscy znamy z dzieciństwa dorosła i przemieniła się w niezwykłą dziedzinę sportu oraz stylu życia. Co roku organizowane są Mistrzostwa Świata gry w yoyo, a uczestnicy wywijają takie tricki, że kopara opada!;) Jaramy się w opór, że będziemy częścią tego niezwykłego i pięknie zrealizowanego dokumentu, do którego zdjęcia powstały m.in. W Stanach Zjednoczonych, Czechach i Islandii. Piotrek Śmietana dzięki, że nas zaprosiłeś! Czekamy na premierę z zapartym tchem!

Do sieci trafił materiał wideo promujący dokument. Swoisty dziennik reżysera, w którym opowiada o swoim filmie "We Are Throwers" i o udziale zespołu Bokka znajduje się tutaj.

Trio Bokka tworzą wokalistka i dwóch muzyków, których personalia nie zostały ujawnione. Imienna płyta grającego elektroniczną muzykę zespołu ukazała się w listopadzie 2013 roku i została bardzo dobrze przyjęta. Drugi album, "Don't Kiss and Tell", miał premierę w październiku 2015 roku i dotarł do 18. pozycji zestawienia OLiS-u.
Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Bokka