Aktualności

31-08-2017-00:27:15

Bastille też byli w "Grze o tron"

Udostępnij! Tweetnij!

Nie tylko muzycy Mastodon zagrali w serialu "Gra o tron". Pochodzący z innej muzycznej bajki członkowie Bastille, również.

Bastille fot. Wolf James

Panowie wcześniej zapowiadali udział w popularnej produkcji fantasy, ale wielu myślało, że nie doszło to jednak do skutku. Okazało się, że Bastille znaleźli się wśród statystów, a na dowód zaprezentowali zdjęcie w charakteryzacji. Fotkę można zobaczyć pod tym adresem. Artyści oraz ich menedżer wystąpili w finale 7. sezonu.

W tym samym odcinku gościli członkowie metalowej kapeli Mastodon, z kolei na początku zakończonej właśnie odsłony, w nieco większej roli, zaprezentował się Ed Sheeran.

Muzykę Bastille cechują indiepopowe, podszyte taneczną elektroniką synthpopowe brzmienia. Wśród inspiracji wymieniają Reginę Spektor, Björk, Bon Ivera czy Kate Bush. Wydany w 2013 roku debiutancki album "Bad Blood" , zawierający takie przeboje jak "Pompeii", "Flaws", "Laura Palmer" i "Things We Lost In Fire" okazał się międzynarodowym fenomenem, a w Polsce krążek szybko pokrył się platyną. Longplay "Wild World" miał premierę we wrześniu 2016 roku.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Bastille