Aktualności

16-09-2017-01:25:17

Wojtek Mazolewski pokazuje swój Londyn

Udostępnij! Tweetnij!

Wojtek Mazolewski zaprezentował nakręcony w Londynie teledysk do utworu zatytułowanego właśnie "London".

Wojtek Mazolewski fot. Mystic Production

Modernistyczny Londyn to miejsce akcji najnowszego klipu Wojtek Mazolewski Quintet. Teledysk w reżyserii Krzysa Wintera promuje wydany w kwietniu singel zatytułowany "London", który odniósł duży sukces na Wyspach Brytyjskich.

Wideoklip utrzymany w czarno-białej estetyce, pełen geometrycznych brył oprowadza nas po Londynie, jakiego większość z nas nie zna. W obrazie pojawiają się także fragmenty koncertowej premiery singla, która odbyła się podczas prestiżowego cyklu Church of Sound w londyńskim kościele St. James the Great Church.

- W tym utworze zawarłem moje muzyczne skojarzenia związane z Londynem - mówi Wojtek Mazolewski. - To miasto jest dla mnie jednym z najważniejszych miejsc na świecie, pełnym inspiracji nie tylko muzycznych ale także życiowych. W tym miejscu skupiały się energie, tu rodziły się nowe gatunki, które na mnie wpłynęły. W moim muzycznym Londynie usłyszycie jazz, rock lat 70., punk, ska czy czy techno. Dopełnieniem tych muzycznych obrazów jest nowoczesna i nieoczywista dla wielu twarz Londynu. Zapraszam Was wszystkich na muzyczną i architektoniczną wycieczkę po tym wyjątkowym nie dającym zasnąć mieście.

Z efektem można zapoznać się tutaj.

Winylowy singiel "London" wydany przez londyńską wytwórnię Lanquidity Records to kontynuacja Złotej Płyty "Polka". Utwór spotkał się z fantastycznym przyjęciem brytyjskiej publiczności i krytyków. Singel odniósł sukces na Wyspach Brytyjskich, można było go posłuchać w rozgłośniach BBC, NTS, WorldwildeFM. Utwór znalazł się także w notowaniu Listy Przebojów Trójki. Wydany na 12-calowym winylu zawiera dwa utwory: tytułowy "London" na stronie A oraz cover Art Ensemble of Chicago "Theme de yoyo" na stronie B. Utwory z singla pojawią się w dystrybucji digitalowej nakładem Wydawnictwa Agora.

Zespół obok lidera tworzą: Oskar Torok - trąbka, Marek Pospieszalski - saksofon, Joanna Duda - instrumenty klawiszowe, Qba Janicki - perkusja.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego wyrusza w jesienną. Oto plan występów:
30 września - Kielce, Memorial To Miles
04 listopada - Zaduszki Jazzowe, Siedlce, MOK,
05 listopada - Wrocław, Vertigo Jazz Club
14 listopada - Rzeszów Jazz Festiwal, Underground Pub
16 listopada - Wadowice, Hotel Młyn Jacka
18 listopada - Palm Jazz Festival, Racibórz, RCK
06 grudnia - Warszawa, StodołaUdostępnij! Tweetnij!