Aktualności

02-09-2020-15:48:50

Marcin Dorociński opowiada o Krzysztofie Komedzie przy dźwiękach Wojtka Mazolewskiego. Posłuchaj za darmo w krakowskich parkach

Udostępnij! Tweetnij!

"Audioserial w parku" to akcja kulturalna, w ramach której między 4 września a 4 października mieszkańcy Krakowa i bywalcy krakowskich parków będą mogli bezpłatnie posłuchać projektu "Komeda/Mazolewski" - biografii Krzysztofa Komedy, kompozytora i pianisty, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków.

"Komeda/Mazolewski" fot. KBF

Początki jego światowej kariery muzycznej zaczynają się właśnie w Krakowie, w którym po raz pierwszy wziął udział w jam session, a także zakładał swoje pierwsze jazzowe zespoły i prezentował swoją twórczość, występując w Piwnicy pod Baranami.

"Komeda/Mazolewski" to fabularyzowana opowieść autorstwa Krzysztofa Komandera o burzliwym życiu muzyka, w znakomitej interpretacji Marcina Dorocińskiego przeplatanej nowymi aranżacjami klasycznych utworów Komedy autorstwa Wojtka Mazolewskiego. To także spotkanie dwóch osobowości - tragicznie zmarłego autora muzyki do "Dziecka Rosemary" i "Dwóch ludzi z szafą" Romana Polańskiego oraz założyciela i lidera formacji Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet.

"Komeda/Mazolewski" to także archiwalne wypowiedzi Tomasza Stańki, Jana Ptaszyna-Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Kazimierza Kutza i wielu innych znakomitych postaci z otoczenia głównego bohatera "Audioserialu w parku". Rozmowy wykorzystane w audiobooku przeprowadziła Magdalena Grzebałkowska - pisarka i reporterka, autorka biografii Komeda. Osobiste życie jazzu, poruszającego portretu muzycznego geniusza, ale i pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą - i często jedyną - namiastką wolności.

W pięciu krakowskich parkach - Parku Dębnickim, Parku Lotników Polskich, Parku Kościuszki, Młynówce Królewskiej i przy Bagrach, na informacyjnych tabliczkach i w alejach znajdują się plakaty akcji. Wystarczy pobrać aplikację Audioteka, zeskanować znajdujący się na plakatach kod QR i przejść wprost do audiobooka. Przed Wami kilka godzin brawurowej, przepełnionej muzyką historii - w całości za darmo.Udostępnij! Tweetnij!