Aktualności

27-12-2017-23:38:13

Bono: Muzyka stała się bardzo dziewczęca

Udostępnij! Tweetnij!

Podczas wywiadu udzielonego magazynowi "Rolling Stone" Bono wyraził swoją opinię na temat współczesnej muzyki. Lider U2 ma ciekawe i trafne spostrzeżenia.

U2 fot. Universal Music Polska

- Sądzę, że muzyka stała się bardzo dziewczęca - mówi Irlandczyk. - Ma to swoje dobre strony, ale hip-hop stał się jedynym gatunkiem, w którym obecny jest męski gniew, a to niedobrze. Kiedy miałem 16 lat, było we mnie mnóstwo gniewu. Musisz mieć, gdzie to skanalizować i pohałasować na gitarach, choćby przy automacie perkusyjnym. Uchwycić ten moment - to już skończone. Równie dobrze można to umieścić w formalinie. Czym bowiem jest rock and roll? Gniew jest jego esencją. Jest obecny w najważniejszych rockandrollowych trendach, dlatego The Who to taka świetna kapela. Albo Pearl Jam. Eddie ma w sobie wiele gniewu.

Najnowszy longplay U2, "Songs of Experience", miał premierę 1 grudnia. To swoista kontynuacja "Songs of Innocence". Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów "Songs of Innocence and Experience", osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake'a. Jeśli "Songs of Innocence" opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat 70. i 80., to nowy album jest kolekcją piosenek - osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego.

U2 to dziś jedna z największych rockowych grup. Kwartet sprzedał 170 milionów płyt i może pochwalić się 22 statuetkami Grammy. W 2005 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Bono, U2