Aktualności

20-02-2018-00:08:00

Jonny Greenwood wydaje soundtrack do filmu z Joaquinem Phoeniksem

Udostępnij! Tweetnij!

Jonny Greenwood, gitarzysta Radiohead a ostatnio coraz częściej kompozytor filmowy, zapowiedział premierę swego najnowszego soundtracku.

Jonny Greenwood fot. Archiwum Artysty

Nie chodzi jednak o nominowaną do Oscara muzykę do dramatu "Nić widmo", lecz soundtrack do obrazu "Nigdy cię tu nie było" ("You Were Never Really Here") z wyróżnioną w Cannes kreacją Joaquina Phoeniksa.

Film powstał na podstawie tak samo zatytułowanej powieści Jonathana Amesa. Bohaterem jest weteran wojenny (Joaquin Phoenix), który zajmuje się poszukiwaniem zaginionych dziewczyn. Jedna z jego misji bardzo się komplikuje. W obsadzie znaleźli się także Judith Roberts, Ekaterina Samsonov, John Doman, Alex Manette, Dante Pereira-Olsen i Alessandro Nivola. Za reżyserię odpowiada Lynne Ramsay, a za muzykę Jonny Greenwood z Radiohead. Oboje współpracowali już przy obrazie "Musimy porozmawiać o Kevinie". Do naszych kin "Nigdy cię tu nie było" trafi 13 kwietnia.

Wcześniej, bo już 9 marca w sprzedaży pojawi się soundtrack z kompozycjami Jonny'ego Greenwooda. Rockman poinformował o premierze za pośrednictwem Twittera.

Tymczasem 4 marca rockman dowie się, czy otrzymał Oscara za muzykę do "Nici widmo". Artysta zapowiedział, że pojawi się na ceremonii.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się "OK Computer" (1997) i "Kid A" (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to "A Moon Shaped Pool" z maja 2016 roku.Udostępnij! Tweetnij!