Aktualności

20-02-2018-15:45:39

Wiosenna trasa Bitaminy

Udostępnij! Tweetnij!

- 5300 km, 15 miast. Bitamina rusza w trasę - tak nadchodzące koncerty zapowiadają muzycy.

Zespół na żywo promować będzie album "Kawalerka", który ukaże się 4 marca. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

Trasa rozpocznie się jeszcze przed premierą płyty, bowiem 1 marca w łódzkiej Wytwórni.

Bitamina to grupa założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Nie przeszkadzało im to, że Mateusz na co dzień mieszkał w Niemczech, gdzie spełniał się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcali produkcji ekologicznego sera i warzyw. Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki, słychać to dokładnie w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Nie patrząc na modę i trendy nieustannie pracują nad swoją muzyką. Mimo iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

Pierwszym albumem Bitaminy są "Listy Janusza", utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo album "Plac Zabaw". Wywołał on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych oraz osób ze środowiska. Pozytywne reakcje były motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstał więc instrumentalny album "C", gdzie artyści zaprezentowali swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, łącząc przy tym jazzowy klimat z zaskakującymi samplami.

Oto harmonogram występów:
1 marca - Łódź (Wytwórnia) + Igorilla
2 marca - Lublin (Dom Kultury) +Awgs
3 marca - Białystok (Rejs) +Awgs
4 marca - Olsztyn (CEiIK) +Awgs
9 marca - Szczecin (K4)
10 marca - Koszalin (Jazzburgercafe) +Awgs
11 marca - Gdynia (Atlantic) +Awgs
15 marca - Kraków (Zet Pe Te) +Awgs
16 marca - Opole (NCPP) +Awgs
17 marca - Rzeszów (Vinyl) +Awgs
18 marca - Katowice (Królestwo) +Awgs
22 marca - Wrocław (Akademia) +Awgs
23 marca - Poznan (U Bazyla) +Awgs, Polskie Nagrania
24 marca - Warszawa (Proxima) +Awgs, Igorilla
25 marca - Bydgoszcz (Estrada) +Awgs


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: bitamina