Aktualności

14-03-2018-18:40:34

John Legend śpiewającym Jezusem

Udostępnij! Tweetnij!

Do sieci trafił klip promujący telewizyjny musical "Jesus Christ Superstar Live" z gwiazdorem R&B Johnem Legendem w roli tytułowej.

John Legend fot. Sony BMG

Stacja NBC wystawi muzyczny spektakl na żywo. W Jezusa wciela się popularny wokalista, John Legend, króla Heroda portretuje rockman Alice Cooper, a Sarah Bareilles występuje jako Maria Magdalena.

- Od pierwszego spotkania z reżyserem Davidem Leveaux wiedziałem, że nasza produkcja będzie współczesna - tłumaczył odpowiedzialny za współczesne, casualowe stroje Paul Tazewell. - Nasze kostiumy mają w sobie coś dystopicznego. Uważam, że współczesny ubiór fajnie kontrastuje ze starożytną choreografią.

Klip zapowiadający muzyczny show można znaleźć poniżej.

Rock opera "Jesus Christ Superstar" Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice'a przedstawia ostatni dzień z życia Chrystusa. W broadwayowskim oryginale z 1971 roku w roli Jezusa pojawił się Jeff Fenholt. Dzieło doczekało się później wielu scenicznych wersji, a jednym z najsłynniejszych odtwórców tytułowej roli był frontman Deep Purple, Ian Gillan. W roku 1973 reżyser Norman Jewison zrealizował filmową wersję produkcji z Tedem Neeleyem w roli śpiewającego Zbawcy. Króla Heroda zagrał wówczas Josh Mostel. Obraz był jednym z największych kasowych przebojów 1973 roku. Z musicalu pochodzą przeboje "I Don't Know How to Love Him", "Hosanna" czy "What’s the Buzz?"/"Strange Thing Mystifying".

Andrew Lloyd Webber i Tim Rice czuwają nad telewizyjną inscenizacją, a wspierają ich Marc Platt, Craig Zadan i Neil Meron. David Leveaux odpowiada za reżyserię. Premierę wyznaczono na 1 kwietnia 2018 roku.

https://www.youtube.com/embed/rt4Bl5YD6JY

Udostępnij! Tweetnij!