Aktualności

04-09-2018-12:18:10

Gooral powraca do Ethno Elektro

Udostępnij! Tweetnij!

Piosenką "Pokochali" z udziałem Macieja Szymonowicza, Gooral zapowiada album "Ethno Elektro 2".

Gooral fot. Archiwum artysty

"Pokochali" to efekt współpracy Goorala z Maciejem Szymonowiczem, znanym z formacji Psio Crew. Do tradycyjnej góralskiej przyśpiewki muzycy stworzyli oryginalną muzykę, bazującą na brzmieniach piszczałki wielkopostnej - instrumentu używanego przez górali beskidzkich w okresie wielkiego postu. Ten nieco zapomniany instrument, w zestawieniu z mocnymi, elektronicznymi brzmieniami, buduje niezwykły klimat utworu. Kawałek zapowiada album "Ethno Elektro 2", który ukaże się jesienią 2018.

Gooral, czyli Mateusz Górny, to obdarzony niezwykłą wyobraźnia producent muzyczny. Czerpie on z beskidzkiego i podhalańskiego folkloru, łączy ludowe inspiracje z oryginalnym, elektronicznym i d'n'b brzmieniem. To unikatowe połączenie zaowocowało już fenomenalnym albumem "Ethno Elektro", wydanym w roku 2011.

Materiał z "Ethno Elektro" został zagrany przez Goorala ponad pół tysiąca razy na koncertach w Polsce i zagranicą. Utwory z tego albumu pojawiły się w kampaniach promocyjnych m.in. Open'er czy Life Festival. Wykonanie "Karczmareczki" było najchętniej oglądanym filmem z Woodstock Festival (obecnie Pol'and'Rock Festival), a podczas tego koncertu Gooral rozgrzał do czerwoności kilkaset tysięcy osób. Gooral zagrał również na Sziget, Exit, Colours of Ostrava, Orange Warsaw Festival oraz na wielu innych dużych imprezach.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: gooral