Aktualności

10-03-2020-14:22:48

Gooral powraca z "Ethno Elektro 2"

Udostępnij! Tweetnij!

"Ethno Elektro", energetyczna mieszanka folku, elektro, downtempo i orientali, zyskuje kolejną odsłonę. Gooral powraca ze swoim niezwykłym projektem, do którego zaprosił oryginalnych gości - między innymi GrubSona, Stanisława Lesczzyńskiego i formację Psio Crew.

Gooral fot. Archiwum artysty

"Ethno Elektro 2", wyjątkowy projekt Mateusza Górnego znanego jako Gooral, to niezwykła mieszanka stylów. Na dwóch krążkach odnajdziemy między innymi klimaty folkowe, zaczerpnięte z kultury Podhala i Beskidów. Nie zabraknie też kompozycji bazujących na orientalnych rytmach i oryginalnych brzmień, utrzymanych w stylu downtempo. Wszystkie te inspiracje sprawiają, że muzyka Goorala jest wyjątkowo oryginalnym, osobnym zjawiskiem na polskiej scenie, a "Ethno Elektro 2" będzie niezwykłym, różnorodnym projektem.

Album ukaże się 13 marca nakładem wytwórni SP Records. Prócz tradycyjnego wydania na płycie CD (w sklepach od 21 marca), trafi tego dnia do wszystkich serwisów streamingowych oraz YouTube, a także ukaże się w na płycie winylowej. Będzie to dwupłytowe wydawnictwo, w dwóch wersjach kolorystycznej - czarnej oraz białej ze splatterem.

W utworze "Podróż", zapowiadającym premierę albumu "Ethno Elektro 2", pojawia się gościnnie GrubSon - jeden z najbardziej znanych polskich raperów, autor takich hitów, jak "Na szczycie" czy "Naprawimy to". Tekst to motywująca opowieść o poszukiwaniu siebie i swojej drogi, a charakterystyczny styl GrubSona spotyka się z energetycznym bitem Goorala i klimatycznymi partiami skrzypiec w wykonaniu Stanisława Leszczyńskiego.

Gooral to właściwie Mateusz Górny, wyjątkowo zdolny muzyk i artysta z Beskidów. Dał się poznać publiczności jako DJ i producent muzyczny. Muzyka, jaką tworzy to, najprościej mówiąc, mieszanka elektro z rodzimym góralskim folkiem, inspiruje się także downtempo, minimalem i klimatami orientalnymi.

Solowa kariera Goorala rozpoczyna się wraz z wydaniem pierwszej płyty "Ethno Elektro". Z płyty pochodzi "Karczmareczka", najpopularniejszy hit Goorala. W swoim dorobku Gooral ma występy (solo lub z Psio Crew) m.in. na: Sziget Festival, Colours of Ostrava, Before Tauron Nowa Muzyka, Open’er Festiwal, Live Festival, Przystanek Woodstock, Orange Warsaw Festival i wiele innych.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: gooral