Aktualności

13-11-2018-19:29:00

W hołdzie Chrisowi Cornellowi, czyli wyjątkowy koncert z tłumem gwiazd

Udostępnij! Tweetnij!

W maju 2017 roku zmarł Chris Cornell. W styczniu 2019 roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego hołd zmarłemu muzykowi oddadzą jego koledzy z branży. Właśnie ogłoszono line-up koncertu "I Am The Highway".

Plakat reklamujący wydarzenie fot. Metallica/Facebook

W specjalnym koncercie, który odbędzie się 16 stycznia 2019 w The Forum w Los Angeles wezmą udział członkowie Soundgarden, Temple of the Dog i Audioslave. Będzie także Metallika, Foo Fighters i Ryan Adams. Całość poprowadzi Jimmy Kimmel.

52-letni wokalista Soundgarden został znaleziony martwy w hotelu w Detroit 18 maja 2017 roku. Rockman popełnił samobójstwo.

Chris Cornell dał się poznać za sprawą działalności w zespole Soundgarden, będącym czołowym przedstawicielem grunge'u. Grupa wydała jeden z najważniejszych rockowych albumów lat 90., "Superunknown" (1994). Ostatni longplay w dorobku kapeli to "King Animal" z 2012 roku.

Cornell z powodzeniem prowadził też karierę solową. We wrześniu 2015 roku ukazała się jego ostatnia samodzielna płyta, "Higher Truth". Ponadto śpiewał w supergrupach Temple of the Dog i Audioslave.źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!