Aktualności

27-02-2019-12:26:39

Arek Kłusowski supportem Gusa Dappertona

Udostępnij! Tweetnij!

Arek Kłusowski zagra przed Gusem Dappertonem 24 marca w warszawskim Niebie.

Gus Dapperton fot. Archiwum

Gus Dapperton to 20-letni artysta niezależny pochodzący z Warwick w stanie Nowy Jork. Jego talent dało się zauważyć już w gimnazjum, gdzie szlifował swoje muzyczne umiejętności tworząc produkcje dla lokalnych raperów. Przejawiając talent do tworzenia muzyki, skupił się na swoim rozwoju i w 8 klasie wygrał konkurs zorganizowany dla twórców muzyki. Rozpoczął własną podróż jako artysta i zaczął tworzyć piosenki, które opowiadają o trudnościach i cierpieniu, a w ich brzmieniu słychać wpływy rock and rolla z lat 60. i nowej fali lat 80.

Gus Dapperton w niesamowicie krótkim czasie przeszedł drogę od marzyciela do topowego artysty. Artysta zwrócił na siebie uwagę szerszej publiczności dzięki viralowym hitom "Prune, You Talk Funny" i "I’m Just Snacking" i z właściwą sobie naturalnością wkroczył do pierwszej ligi młodych talentów popu. Z milionem stałych słuchaczy w Spotify, koncertami na całym świecie i przychylnymi publikacjami w magazynach Gus Dapperton to zdecydowanie wschodząca gwiazda muzyki pop.

Gus sam nagrywa wszystkie instrumenty oraz swój wokal. Śpiewa oraz miksuje cały materiał, który stworzy. Jego pasje są różnorodne – jego czułym punktem jest kolor żółty, a ulubioną rozrywką taniec.

Obecnie Dapperton uzupełnia swoją bibliotekę muzyczną nowym singlem “World Class Cinema", któremu towarzyszy klip powstały we współpracy z Matthew Dillonem Cohenem. Efektem wspólnej pracy reżyserskiej jest wideo, które wychodzi poza ramy tradycyjnego teledysku i sięga po kinematograficzne formy, w których Dapperton odtwarza ikoniczne momenty filmowe, zamykając całość w formacie swoistego filmu krótkometrażowego. W klipie zobaczymy także charakterystyczne taneczne ruchy Gusa, oraz gościnnie aktorkę Brię Vanaite ("The Florida Project").

Arek Kłusowski karierę w muzycznym show biznesie rozpoczął w talent show i został finalistą "The Voice of Poland". Mimo młodego wieku w jego dorobku znajduje się ponad 500 koncertów, również z bardzo znanymi artystami jak Lady Pank czy Dżem. Od kilku lat występuje w spektaklu "Cohen – Nohavica" w reżyserii Mariana Opanii w Teatrze Buffo. Ma na swoim koncie współpracę m.in z Jennifer Batten (gitarzystką Micheala Jacksona), która zaprosiła go na swoją trasę koncertową oraz Jackiem Moorem (synem Garego Moora), z którym tworzą muzyczny projekt A.M.G. Napisane i skomponowane przez niego piosenki to nieszablonowe spojrzenie na dźwięki. Zachwycają muzyką i świetnymi tekstami. Jego talent literacki doceniają także inni artyści. Arek Kłusowski pisze teksty dla wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Ewy Farnej, Mateusza Ziółko, Tabba, Zouzy, Sound and Grace. Jego utwory gościły również w serialu "Druga Szansa" TVN. Premiera jego debiutanckiej płyty zaplanowana jest na marzec 2019 roku.

Bilety w cenie 55 zł w sprzedaży od piątku 26 października od godz. 11.00 na LiveNation.pl.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!