Aktualności

27-03-2019-15:27:19

Limboski zaprasza na "Kino nocne"

Udostępnij! Tweetnij!

"Kino nocne" to najświeższy singiel Limboskiego.

Limboski "Kino nocne" fot. Sony Music

- Większość ludzi raczej śni w nocy, a w dzień zajmuje się innymi sprawami – mówi Limboski. - Ja pracuję ze snami pisząc teksty, pracuję z nieświadomym w piosenkach. Dzięki nim to co jest w moim umyśle nie eksploduje, nie zamienia się w jakiś żrący płyn. Ale w nieświadomości jest dużo rzeczy nie osobistych, ale takich, które są nam wspólne. To jest piosenka o młodości, planach i uwarunkowaniach, których najczęściej nie jesteśmy świadomi. To jest piosenka o strachu. To jest piosenka o kobietach, bo tylko patrząc na kobietę można dostrzec stan duszy pokolenia, a to jest piosenka o moim pokoleniu.

Klip do utworu został nakręcony w niezwykłym miejscu - w Theater im Delphi w Berlinie. To największe berlińskie kino z czasów złotej ery kina niemego wybudowane w latach dwudziestych przetrwało w nienaruszonym stanie do dziś, służąc w komunistycznych Niemczech jako magazyn. To miejsce opowiedziało nam historię. Przyjechaliśmy, żeby nagrać na otoczonej kamiennym łukiem scenie teatru "Delphi" klip do zupełnie innej piosenki, a po kilku godzinach okazało się, że biegamy po korytarzach pokrytych stuletnią szarozieloną farbą i nagrywamy klip do "Kina Nocnego".

Ostatni album Limboskiego – "Poliamoria" został nominowany do nagrody Fryderyk 2019 w kategorii album roku rock. "Kino nocne" wydaje się zwiastować nowy rozdział w twórczości artysty, który zapowiada nowe wydawnictwo w tym roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: limboski