Aktualności

17-05-2019-08:18:00

Biffy Clyro wydali nowy album. Zobacz klip do pierwszego singla!

Udostępnij! Tweetnij!

Biffy Clyro już od dawna informują, że pracują nad nową płytą. Zespół chętnie dzieli się zdjęciami ze studia nagraniowego, a już w ubiegłym roku pojawiły się informacje, że w planach jest wydanie dwóch nowych albumów. Pierwszy jest już dostępny!

Okładka albumu

Biffy Clyro nagrali 17 utworów na ścieżkę dźwiękową do filmu "Balance, Not Symmetry", który zadebiutuje 23 czerwca na Edinburgh International Film Festival. O tym, że zespół pracuje nad ścieżką dźwiękową do filmu informowano już w 2018 roku. Singlem promującym album został utwór tytułowy, "Balance, Not Symmetry" do którego zrealizowano teledysk.

Ścieżka dźwiękowa jest już dostępna do odsłuchania w serwisach streamingowych. Na 26 lipca zapowiedziano wydanie jej na winylu. Tracklistę prezentujemy poniżej, a okładkę obok.

Tracklista:

1. ‘Balance, Not Symmetry’

2. ‘All Singing and All Dancing’

3. ‘Different Kind of Love’

4. ‘Sunrise’

5. ‘Pink’

6. ‘Colour Wheel’

7. ‘Gates of Heaven’

8. ‘Fever Dream’

9. ‘Navy Blue’

10. ‘Tunnels and Trees’

11. ‘Plead’

12. ‘The Naturals’

13. ‘Yellow’

14. ‘Touch’

15. ‘Jasabiab’

16. ‘Following Master’

17. ‘Adored’

Reżyserią filmu zajął się Jamie Adams. To opowieść o młodej amerykańskiej studentce, Caitlin, którą poznajemy po pogrzebie jej ojca. Dziewczyna opuszcza rodzinny dom, pogrążoną w żałobie matkę i wraca na studia do Glasgow. Tam poznaje nowego chłopaka.

Biffy Clyro istnieją od roku 1995, jednak przełomem w ich karierze okazał się dla nich rok 2007, kiedy ukazał się album "Puzzle", zajmując pierwsze miejsce na liście sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii. To wtedy Biffy Clyro zostali dostrzeżeni przez większą publiczność, a takie formacje jak The Who, The Rolling Stones czy Muse zaprosiły Szkotów do wspólnych występów. 

Zespół tworzą Simon Neil (śpiew, gitara), James Johnston (gitara basowa) i Ben Johnston (perkusja).źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!