Aktualności

03-06-2019-14:28:00

Budka Suflera powraca. Jest też oficjalny komunikat od zespołu!

Udostępnij! Tweetnij!

O powrocie Budki Suflera mówiło się w ostatnich tygodniach wiele. Teraz oficjalnie zapowiedziano, że zespół "wraca do korzeni" wyruszając w specjalną trasę koncertową. Grupa wystąpi w największych halach w Polsce, w tym w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie oraz w Katowicach.

Budka Suflera fot. materiały prasowe

W ramach trasy koncertowej 45 lat "Powrót do korzeni" zespół zagra siedem koncertów, w trakcie których będzie można usłyszeć największe przeboje, przy których dorastały kolejne polskie pokolenia. Nie zabraknie także gości specjalnych, przez lata związanych z Budką Suflera. Będzie Izabela Trojanowska, która zaśpiewa doskonale wszystkim znane m.in. "Wszystko czego dziś chcę" i "Tyle samo prawd ile kłamstw" oraz Urszula, w  której wykonaniu zabrzmi m.in. "Dmuchawce, latawce, wiatr" i "Luz blues w niebie same dziury".

Jubileuszowa trasa to także pierwsza okazja do usłyszenia na żywo Roberta Żarczyńskiego – nowego wokalisty Zespołu oraz gitarzystów Darka Bafeltowskiego i Piotra Bogutyna. Na swoich stałych stanowiskach zagrają Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki.

Ogłaszając informacje o jesiennej trasie koncertowej Budka Suflera wydała specjalny komunikat prasowy. Można w nim przeczytać m.in. o nadchodzącej premierze nowego studyjnego utworu zespołu. Oto treść komunikatu:

Szanowni Państwo, drodzy Fani…

Na początku drugiej dekady obecnego stulecia ponownie zaprezentowaliśmy nasz debiutancki album „Cień Wielkiej Góry”. Na małych i dużych scenach całej Polski graliśmy wszystkie utwory z tej jakże ważnej dla nas płyty. Po prawie czterdziestu latach od premiery te wykonania dla jednych stały się artystyczną podróżą w czasie a dla innych niezwykłym odkryciem. Tak, czy siak było warto. Jak wiadomo, w 2014 roku zakończyliśmy swoją wspólną zespołową karierę.

Przez pięć ostatnich  lat każdy z nas żył swoim życiem, ale już bez Budki Suflera. To wielka zmiana i różnie sobie z tym radziliśmy. Teraz, w kolejnym roku budkowego niebytu, zaczęliśmy sobie zdawać sprawę z tego jak ważne było dla nas takie życie  oraz ile pięknych utworów udało się nam stworzyć i wylansować. Utworów śpiewanych przez różnych wokalistów związanych z Budką Suflera. Krzysiek jest wokalistą wielkim, niekwestionowanym, niezwykłym i jedynym w swoim rodzaju. Nikt nie powinien próbować tego zmienić ani kwestionować. I to jest prawda. Ale jest prawdą również to, że przez te wszystkie lata wspaniałe, wielkie przeboje wyśpiewali dla Budki tacy artyści jak Romuald Czystaw, Felicjan Andrzejczak, Urszula i Izabela Trojanowska.

Ten pierwszy odszedł od nas blisko dziesięć lat temu. Przez sześć lat nieobecności Krzysztofa w zespole dźwigał na swoich barkach ciężar bycia frontmenem Budki. Tak, jak to miało miejsce z „Cieniem Wielkiej Góry” pragniemy zagrać ponownie  te piosenki, które także tworzą naszą historię. Bo czy to będzie Luz-blues, Dmuchawce, Malinowy Król, Wszystko czego dziś chcę, Za darmo nic, Jolka, Noc Komety, Za ostatni Grosz, Nie wierz nigdy kobiecie, Rock’n roll na dobry początek, czy jakiś inny utwór, to również będzie to Budka Suflera.

To pragnienie, oraz zwyczajna tęsknota za wspólnym graniem przyczyniły się do decyzji , abyśmy znowu wyszli na scenę. Oczywiście do wspólnego grania zaprosiliśmy wszystkich. A wszystkich, to znaczy wszystkich. Wszystkich artystów, którzy współtworzyli zespół Budka Suflera.

29 września w Krakowie, w kolejną rocznicę śmierci Romka Czystawa na scenę wyjdą ci muzycy, którzy pragną na niej być. Nasze koncerty będą też okazją do przedstawienia nowych kolegów: Darka Bafeltowskiego, Piotrka Bogutyna i Roberta Żarczyńskiego. Temu ostatniemu dziękujemy szczególnie za talent i odwagę, tak jak kiedyś dziękowaliśmy za talent i odwagę Romualdowi Czystawowi. Za chwilę zaprezentujemy Państwu utwór premierowy który Robert z nami zaśpiewa. Wierzymy, że  jego wykonanie zarówno naszej nowej muzyki jak  i  znanych przebojów oczaruje Państwa, w takim stopniu, w jakim  oczarowało nas…źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!