Aktualności

11-06-2019-15:48:06

Radiohead odporni na szantaż

Udostępnij! Tweetnij!

Radiohead opublikowali 18 godzin materiału z sesji do "OK Computer".

Radiohead fot. Sonic Records

Grupa Radiohead opublikowała 18 godzin materiału z sesji do albumu "OK Computer". Nagrania trafiły do serwisu Bandcamp i dostępne są za 18 funtów. Dochód ze sprzedaży zasili konto organizacji Extinction Rebellion zajmującej się zdecydowanie pokojową walką z ociepleniem klimatu. Materiał będzie dostępny przez 18 godzin.

- Zostaliśmy zhakowani w zeszłym tygodniu, ktoś ukradł archiwum Thoma z czasów "OK Computer" i zażądał 150 tysięcy dolarów po groźbą opublikowania. Więc zamiast narzekać lub ignorować żądanie, wypuszczamy wszystkie 18 godzin na Bandcamp w celu pomocy Extinction Rebellion. Tylko przez następne 18 dni. Więc za 18 funtów możesz dowiedzieć się, czy powinniśmy byli zapłacić ten okup.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się "OK Computer" (1997) i "Kid A" (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to "A Moon Shaped Pool" z maja 2016 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: radiohead