Aktualności

28-08-2019-20:41:55

Klimatyczny Iggy Pop

Udostępnij! Tweetnij!

Po singlu "James Bond" Iggy Pop opublikował kolejny utwór z nadchodzącego albumu "Free".

Iggy Pop fot. Archiwum artysty

Do sieci trafiło klimatyczne nagranie zatytułowane "Sonali". Numeru opartego na elektronicznym podkładzie można posłuchać poniżej.

"Sonali" promuje album "Free", który trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 6 września 2019 roku. Opartego na basowym riffie kawałka można posłuchać poniżej.

- To płyta, na której inni artyści mówią w moim imieniu, ale ja użyczam swojego głosu - mówi Iggy Pop. - Pod koniec tras promujących "Post Pop Depression" doszedłem do wniosku, że muszę pozbyć się problemu chronicznej niepewności, który od dawna torpedował moje życie oraz karierę. Czułem się również wyzuty z energii. Miałem moment, w którym pragnąłem po prostu włożyć ciemne okulary, odwrócić się i odejść. Chciałem być wolny. Wiem, że to tylko iluzja, a wolność to jedynie poczucie. Jednak całe swoje życie spędziłem w przekonaniu, że to uczucie jest wszystkim, do czego warto dążyć – niekoniecznie szczęście czy miłość, ale właśnie wolność. Dlatego album "Free" po prostu mi się przydarzył, a ja na to pozwoliłem.

"Free" to następca wydanego w 2016 "Post Pop Depression". Nowy album brzmieniowo nie ma jednak nic wspólnego z poprzednikiem - jak również z pozostałymi albumami Iggy'ego Popa.

Tracklista "Free":
1. Free
2. Loves Missing
3. Sonali
4. James Bond
5. Dirty Sanchez
6. Glow In The Dark
7. Page
8. We Are The People
9. Do Not Go Gentle Into That Good Night
10. The DawnUdostępnij! Tweetnij!

TAGI: Iggy Pop