Aktualności

13-02-2020-23:04:23

Sam Smith na Święto Pracy

Udostępnij! Tweetnij!

1 maja ukaże się nowa płyta Sama Smitha, "To Die For".

Sam Smith fot. Universal Music Polska

Tak samo zatytułowany singel trafi do fanów już jutro. Kawałek powstał we współpracy z Jimmym Napesem. Za produkcję odpowiada duet Stargate. "To Die For" otwiera sampel z kultowego filmu "Donnie Darko". Po tanecznych singlach Sam Smith stawia na refleksyjne pianino i liryczne smyczki, a charakterystyczny wokal deklaruje: "Po prostu chcę kogoś, za kogo mogę umrzeć".

- Wypuszczenie tej piosenki będzie czymś naprawdę szalonym - mam wrażenie, że utwór powstał w najgłębszych partiach mojej osoby - mówi popowy gwiazdor. - Praca nad kawałkiem z Jimmym Napesem i Stargate w Los Angeles podczas czasu odkrywania samego siebie i złamanego serca... "To Die For" dedykuję wszystkim samotnym sercom na Walentynki. Całuję.

"To Die For" to następca świetnie przyjętych singli "How Do You Sleep", "I Feel Love" (cover Donny Summer) i duetu z Normani "Dancing with a Stranger" – ten ostatni sprzedał się w nakładzie przekraczającym 10 mln egzemplarzy i zdobył ponad dwa miliardy streamów, ma również status platyny w 19 krajach.

Dotychczasową dyskografię Sama Smitha zamyka "The Thrill of it All" (2017). Album promował m.in. singiel "Too Good At Goodbyes", który niedawno stał się drugą piosenką Smitha z ponad miliardem streamów w Spotify- po "Stay With Me".

Sam Smith może pochwalić się 10 milionami subskrypcji na YouTube, a albumy artysty sprzedały się w nakładzie przekraczającym 25 mln egzemplarzy. Smith ma na koncie cztery Grammy, trzy BRIT, Złoty Glob i Oscara (za piosenkę "Writing’s On The Wall").Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Sam Smith