Aktualności

29-04-2020-12:46:06

Nowy album Lunatic Soul jesienią 2020

Udostępnij! Tweetnij!

Mariusz Duda potwierdził na swoich mediach społecznościowych, że nagrania nowego, siódmego albumu Lunatic Soul wchodzą w ostatnią fazę. Następca płyt "Fractured" i "Under The Fragmented Sky" jest już prawie gotowy.

Lunatic Soul fot. Mystic

- Wielu z Was wie już o tym, że pracuję nad siódmym albumem Lunatic Soul - pisze Mariusz Duda – Sporadycznie ukazywały się bowiem informacje ze studia, filmiki, zdjęcia w lesie ;) i wypowiedzi w różnych wywiadach. Przyznaję, nie było zbyt łatwo wbijać się w luki dosyć intensywnej trasy koncertowej riversidowego "Wasteland", ale jakimś cudem nowa płyta Lunatic Soul jest już w 75 procentach skończona. Aktualnie jestem na etapie kończenia pracy nad tekstami. W maju i czerwcu planowane będą finałowe nagrania, wokale i dodatki.

Premiera nowej, siódmej płyty Lunatic Soul będzie miała miejsce w październiku. Album ukaże się w dwóch wersjach. Na płycie znajdzie się 6 utworów, całość będzie trwała około 40 minut. Album ukaże się również w wersji dwupłytowej, na której znajdzie się kolejne 40 minut muzyki, głównie instrumentalnej, w tym 26 minutowa suita "Transition 2". W sumie słuchacze otrzymają więc blisko 80 minut nowego materiału. Muzycznie nowy album ma być powrotem do korzeni.

- Płyta będzie mroczno - folkowa, organiczna, słowiańsko - skandynawska - mówi Mariusz Duda. - To będzie melodyjny, gęsty i spójny album. Bardzo bliski natury i mego serca, pochodzę wszak z mazurskiej krainy lasów i jezior, tam się urodziłem i tam dojrzewałem, więc leśne i słowiańskie klimaty zawsze były i będą częścią mojego życia.Udostępnij! Tweetnij!