Aktualności

16-10-2020-16:54:42

Nowy singiel Lunatic Soul

Udostępnij! Tweetnij!

"Navvie" to tytuł nowego singla z nadchodzącego albumu Lunatic Soul, zatytułowanego "Through Shaded Woods".

Lunatic Soul fot. Tomasz Pulsakowski

- Pisane po polsku "Nawie" a po angielsku "Nav" to inaczej słowiańskie zaświaty, również określenie dusz zmarłych - wyjaśnia Mariusz Duda. - Jest mi więc bardzo miło powitać wszystkich w moich muzycznych zaświatach. Najnowszy album Lunatic Soul "Through Shaded Woods" mówi o wydostaniu się z nich, o przejściu na drugą stronę, o drugiej szansie, o powrocie do życia. Obecne na grafice płyty i w najnowszym teledysku "tańczące dusze" sprawiają, że świat zmienia swój kolor na zielony. A kolor zielony to kolor uzdrowienia, nadziei i wolności. W tych niezwykle trudnych czasach życzę dzisiaj każdemu z nas przede wszystkim uzdrowienia, nadziei i wolności.

Siódmy album Lunatic Soul - "Through Shaded Woods" ukaże się 13 listopada 2020 roku w wersji podstawowej i rozszerzonej. Na płycie Mariusz Duda zabiera słuchaczy w muzyczną podróż zainspirowaną skandynawskim i słowiańskim folkiem.

- Chciałem nagrać płytę dynamiczną, na której dużo się dzieje i gdzie mamy sporą dawkę muzyki związanej z transowym, mrocznym folkiem. Znalazły tu ujście wszystkie moje inspiracje m.in. Dead Can Dance czy szwedzką Hedningarną - dodaje.- "Shaded Woods" to nasze najgorsze traumy i koszmary, to nasze najtrudniejsze życiowe momenty. To również symbolika naszych obecnych, trudnych czasów. Przejście przez tan mroczny las ma symbolizować ich przezwyciężenie. Mam nadzieję, że ten nowy utwór, jak i cała nadchodząca płyta, będzie taką pochodnią, która nie dość, że pomoże nam oświetlić mrok, to jeszcze przyda się do odganiania potworów

Oto tracklista:
1. Navvie 04:03
2. The Passage 08:57
3. Through Shaded Woods 05:51
4. Oblivion 05:03
5. Summoning Dance 09:52
6. The Fountain 06:04
Bonus disc:
1. Vyraj 05:32
2. Hylophobia 03:20
3. Transition II 27:45

Poprzednie dzieło Lunatic Soul to "Under the Fragmented Sky" z 2018 roku.

https://www.youtube.com/embed/ZsaTPrnafRsUdostępnij! Tweetnij!