Aktualności

06-05-2020-13:13:51

Matt Dusk ze Zbigniewem Wodeckim

Udostępnij! Tweetnij!

Matt Dusk prezentuje singiel "My Way/Szczęście jest we mnie", w duecie ze Zbigniewem Wodeckim.

Matt Dusk with Zbigniew Wodecki "My Way/Szczęście jest we mnie" fot. Agora

Data nie jest przypadkowa, ponieważ dziś przypada dzień urodzin Zbigniewa Wodeckiego – 6 maja. Jest to swoisty hołd Matta dla jednego z najwybitniejszych muzyków wszechczasów.

- Zbigniewa poznałem po raz pierwszy na gali magazynu "Pani" w 2016 roku, a potem na koncercie z Rafałem Brzozowskim w 2017 roku - mówi Matt Dusk. - Zbiginew był niesamowitym muzykiem, grał na dwóch najtrudniejszych instrumentach, trąbce i skrzypcach, i miał bardzo dojrzały, mocny głos. Pamiętam, że bardzo mnie wtedy urzekł. W 2019 roku zostałem zaproszony na festiwal Wodecki Twist z wieloma innymi artystami, którzy występowali w duecie. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu było zaśpiewanie razem z nim "My Way/Szczęście jest we mnie". To był dla mnie bardzo wzruszający moment, ponieważ jest to piękna piosenka i żałuję, że nie miałem okazji nagrać jej razem z nim, gdy żył. Wszędzie szukałem, tego nagrania online, ale jedyne co znalazłem to nagranie live na YouTube. Miks i produkcja zajęły ponad miesiąc. To chyba najwięcej, ile kiedykolwiek spędziłęm nad jedną piosenką, ponieważ chciałem, aby była to najlepsza wersja, którą mogłem stworzyć jako hołd dla Zbigniewa Wodeckiego. Jego muzyka i głos będą żyły wiecznie.

Już niebawem Matt Dusk zabierze nas w podróż do czasów, w których u szczytu popularności był jego idol Frank Sinatra. W czasy elegancji i zmysłowości, zadymionych klubów Las Vegas z lat 60., gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy – "Come Fly With Me", "I’ve Got You Under My Skin" czy "Fly Me To The Moon".

Matt Dusk to dobrze znany w Polsce kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami pochodzącymi z kilku złotych (Good News, JetSetJazz) i platynowych albumów (Just The Two of Us, My Funny Valentine, Old School Yule). Laureat wielu nagród w tym Diamentu Trójki i Róż Gali 2016 w kategorii muzyka. Doświadczony wokalista, fantastyczny showman ze świetnym poczuciem humoru. Podczas wspólnego wieczoru wprowadza doskonałą atmosferę, dostarcza dużą dawkę dobrej muzyki i przy okazji rozbawia gości do łez. Sympatyczny, przystojny i czarujący, w idealnie skrojonym garniturze, z łatwością wzbudza sympatię publiczności i mediów. W Polsce Matt Dusk ma na koncie współpracę z wieloma wybitnymi artystami między innymi z Margarett (wspólny album "Two Of Us"), Sanah, Rafałem Brzozowskim, Aga Zayran, Edyta Górniak


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!