Aktualności

22-05-2017-15:58:04

Zbigniew Wodecki nie żyje

Udostępnij! Tweetnij!

Zbigniew Wodecki, polski wokalista, skrzypek i trębacz, twórca przebojów "Chałupy Welcome to", "Rzuć to wszystko co złe", "Z tobą chcę oglądać świat", nie żyje. Miał 67 lat.

Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch Orchestra & Choir fot. Archiwum artystów

8 maja 2017 artysta przeszedł udar mózgu i trafił do szpitala w Warszawie. Zmarł 22 maja.

- W piątek 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów - czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie artysty. - Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22 maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie.

Grał z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Ireną Santor, Krystyną Prońko czy Zdzisławą Sośnicką. Wystąpił w serialach "Miodowe lata", "Klan" czy "Świat według Kiepskich". Był gospodarzem telewizyjnego show muzycznego "Droga do gwiazd". Był też odpowiedzialny za piosenkę przewodnią do bajki "Pszczółka Maja".

W ostatnich latach Zbigniew Wodecki wrócił z zespołem Mitch&Mitch, z którym podczas serii występów i na koncertowym wydawnictwie ("1976: A Space Odyssey") przypomniał swój imienny album z 1976 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!