Aktualności

19-06-2020-08:16:03

Krzysztof Zalewski śpiewa i tańczy tylko nocą

Udostępnij! Tweetnij!

Do sieci właśnie trafił nowy teledysk i singiel Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany "Tylko Nocą". Utwór zapowiada album, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

Autorami klipu do "Tylko Nocą" są Marta Frączek i Piotr Onopa, który współpracował już z Krzysztofem Zalewskim, tworząc obrazy do "Miłość Miłość" i "Jednego Serca".

- Noc jest wentylem bezpieczeństwa opowiada Krzysztof Zalewski. - Czasem, gdy można się obnażyć, zdjąć maskę. Miejscem na to co nieuświadomione lub ukryte. Taniec podobnie. Pozwala wyzwolić się ze schematów dnia codziennego, uwolnić się na chwilę z narzuconych ról. Czasami trzeba tańczyć jak wariat, żeby nie zwariować.

- Wyobraźmy sobie świat, w którym to, co dzieje się w dzień, nie ma już znaczenia - dodają twórcy Marta Frączek i Piotr Onopa. - Bo tego świata już nie ma. Jest Noc. Niczym świat równoległy, w którym możemy pozwolić sobie na więcej, na dzikość, na taniec, na szaleństwo, na zew pierwotnej energii. Taki świat udało się stworzyć w sercu Bieszczad, gdzie przez dwie czerwcowe noce kręciliśmy ten klip.

Teledysk powstawał przez dwie noce w bieszczadzkich lasach, a plan regularnie odwiedzały lisy, nietoperze i sarny. Ekipa pracowała w odcięciu od cywilizacji, w deszczu i błocie, w towarzystwie tysięcy komarów. Helena Ganjalyan, występująca w klipie choreografka, która przygotowała całą sekwencję tańca,pracowała z Krzysztofem przez trzy tygodnie przed nagraniem.

Przełomem w twórczości Krzysztofa Zalewskiego była wydana w 2016 roku płyta "Złoto" – zresztą ozłocona już przez Związek Producentów Audio Video. Kolejny sukces przyniosła Krzysztofowi płyta "Zalewski śpiewa Niemena". Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce.

Wszystkie te osiągnięcia złożyły się finalnie na nagrodę polskiej branży fonograficznej w postaci dwóch Fryderyków w 2018 roku. Nagrody zostały wręczone w kategoriach Nowe Wykonanie za album "Zalewski śpiewa Niemena", a także Kompozytor Roku, którą Krzysztof razem z Dawidem Podsiadło odebrał za utwór "Początek". Dodatkowo teledysk do tej piosenki również został nagrodzony Fryderykiem. W tym samym roku miała miejsce premiera nowego utworu pt. "Kurier", który promował film Władysława Pasikowskiego o takim samym tytule.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!