Aktualności

31-07-2020-12:48:03

Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości. Posłuchaj utworu z filmu o Tomku Komendzie

Udostępnij! Tweetnij!

Kazik podzielił się piosenką "25 lat niewinności", którą nagrał do filmu " 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Kazik fot. S.P. Records

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat Jana Holoubka o młodym mężczyźnie skazanym za zbrodnię, której nie popełnił.

Ballada z muzyką Kazia Staszewskiego i Wojtka Jabłońskiego utrzymana jest w charakterystycznym stylu artysty i nawiązuje w brzmieniu do najlepszych albumów Kultu. Kazik śpiewa w niej o wolności, uczciwości i sprawiedliwości - kluczowych słowach w życiu Tomka Komendy, który pomimo swojej niewinności spędził za kratami osiemnaście lat. Autorem teledysku wykorzystującego ujęcia z filmu jest uznany, wielokrotnie nagradzany twórca krótkich form Jacek Kościuszko.

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - w kinach od 18 września.

Tomasz Komenda, główny bohater poruszającego i emocjonującego filmu, jako młody chłopak trafił do więzienia. Został oskarżony i skazany za zbrodnie, których nie popełnił. W więzieniu spędził całą swoją młodość, czekając, aż sprawiedliwość znowu stanie po jego stronie. Jedyne na co mógł liczyć, to rodzina, która nigdy nie zwątpiła w jego niewinność.

Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: "Chce się żyć" czy serial "Pułapka".

Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.

Zdjęcia do produkcji były kręcone we Wrocławiu, Warszawie i okolicach oraz Wałbrzychu i Zabrzu. Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" powstał przy zaangażowaniu i pełnym wsparciu Tomasza Komendy i jego rodziny.

Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: kazik