Aktualności

07-09-2020-10:05:19

Przebój Metalliki odegra kluczową rolę w "Wyprawie do dżungli"

Udostępnij! Tweetnij!

Piosenka "Nothing Else Matters" zespołu Metallica ma pojawić się w jednej z ważniejszych scen w filmie "Wyprawa do dżungli" z Dwayne'em Johnsonem i Emily Blunt.

Metallica fot. Universal Music Polska

Na potrzeby przygodowej produkcji ballada została przearanżowana na orkiestrę przez nominowanego do Oscara, Jamesa Newtona Howarda. - Zważywszy jego dorobek, to niebywały zaszczyt, że mogliśmy z nim współpracować i nie możemy się do czekać, by świat usłyszał, co zrobiliśmy - ekscytuje się perkusista, Lars Ulrich. - Wyszła bardzo interesująca wersja, zupełnie inna od tej, jaką gramy. James wziął piosenkę i przearanżował na potrzeby konkretnego filmu i - nie chcę za dużo zdradzać - ale później, my zajęliśmy się jego wersją.

Oczywiście fani Metalliki przyzwyczajeni są do orkiestrowych aranżacji muzyki zespołu, chociażby za sprawą albumów "S&M" i wydanego niedawno "S&M2".

"Wyprawa do dżungli" nawiązuje do jednej z atrakcji parków tematycznych. Przekraczając bramy "Jungle Cruise" goście Disneylandów mogą zakosztować smaku przygody w dżungli. Atrakcja jest symulacją rejsu rzekami Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Przygodą dowodzi aktor-pracownik parku, opowiadający różne zabawne anegdoty i historie.

W głównej roli zobaczymy Dwayne'a Johnsona, a partneruje mu Emily Blunt. Jesse Plemons zagra czarny charakter, co oznacza, że negatywnych bohaterów będzie więcej, bo także Edgara Ramireza zatrudniono z taką myślą. Paul Giamatti wciela się w zrzędliwego kapitana portu. Poza tym na ekranie pojawią się Veronica Falcon, Dani Rovira, Andy Nyman oraz Jack Whitehall.

J.D. Payne i Patrick McKay ("Star Trek: W nieznane") napisali pierwszą wersję scenariusza. Poprawił ich Michael Green. Jaume Collet-Serra ("Non-Stop") stanął za kamerą.

Premiera planowana jest na 30 lipca 2021 roku.Udostępnij! Tweetnij!