Aktualności

28-09-2020-17:35:53

Viki Gabor zachęca do "Wyprawy na Księżyc"

Udostępnij! Tweetnij!

Viki Gabor nagrała piosenkę promującą animację Netfliksa, "Wyprawa na Księżyc".

Viki Gabor fot. Universal Music Polska

Młoda wokalistka, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019, przygotowała polski cover piosenki "Rocket to the Moon". Utwór pochodzi z najnowszego filmu "Wyprawa na Księżyc" w reżyserii słynnego animatora Glena Keane'a (twórcy m.in. "Małej Syrenki" i "Pięknej i Bestii"). Singiel w wykonaniu Viki Gabor będzie można usłyszeć w napisach końcowych filmu. Pojawi się on także na oficjalnej ścieżce dźwiękowej produkcji.

Bohaterką animacji jest zdeterminowana i bystra dziewczynka, która buduje rakietę, aby wyruszyć w kosmos i udowodnić, że legendarna bogini Księżyca istnieje naprawdę. Jej wyprawa obiera jednak nieprzewidziany kurs i prowadzi ją do niezwykłej krainy pełnej dziwacznych stworzeń.

Premiera filmu "Wyprawa na Księżyc" już 23 października na Netflix.

Viki Gabor urodziła się w Niemczech, wychowywała w Wielkiej Brytanii, a obecnie mieszka w Polsce. To jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. W 2019 roku wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jako jedna z niewielu młodych polskich artystów miała okazję występować za granicą podczas trasy koncertowej Lighthouse Tour zorganizowanej przez brytyjski zespół Bars and Melody. Jej single "Superhero" oraz "Ramię w ramię" (nagrany w duecie z Kayah) osiągnęły status podwójnej platyny, a "Getaway" - złotej płyty. Viki była w tym roku nominowana do Fryderyków w trzech kategoriach: Fonograficzny debiut roku, Utwór roku ("Superhero") oraz Teledysk roku ("Superhero"). 4 września 2020 roku ukazał się jej pełnowymiarowy debiutancki album "Getaway (Into My Imagination)".Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Viki Gabor